REKLAMA

Decyzja w sprawie Stadionu Narodowego

źródło: PAP - Wiadomość archiwalna

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz podpisała w czwartek decyzję w sprawie warunków zabudowy Stadionu Narodowego w Warszawie, inwestycji planowanej na terenie Stadionu X-lecia. Decyzja o warunkach zabudowy umożliwia rozpoczęcie prac projektowych.

- Decyzje dotyczące budowy Stadionu Narodowego zostały już określone, w tej chwili Skarb Państwa może rozpocząć prace związane z budową tego stadionu - powiedziała w czwartek dziennikarzom Gronkiewicz-Waltz.
Jak podkreśliła, na terenach wokół planowanego Stadionu Narodowego ma powstać także m.in. centrum kongresowe, basen olimpijski i aquapark - w ramach Narodowego Centrum Sportu.

W czwartek prezydent Warszawy spotkała się z prezydentami miast, które także będą gospodarzami ME 2012. Rzecznik stołecznego ratusza Tomasz Andryszczyk poinformował, że "było to krótkie, robocze spotkanie związane z omówieniem wspólnych kwestii". Zapowiedział, że w najbliższym czasie planowane są kolejne tego typu spotkania włodarzy Wrocławia, Poznania, Gdańska i Warszawy.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.