Grali przyjaciele

Bodziach i Fumen, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Olimpia Elbląg i Juventus odniosły zwycięstwa. Szczególnie osiągnięcie Olimpijczyków zasługuje na wyróżnienie, bowiem trzy punkty w Elblągu zostawił dotychczasowy lider III ligi. W słabszych nastrojach są tymczasem kibice Pogoni, którzy musieli obejrzeć kolejną porażkę swojej drużyny. Tym razem na Twardowskiego lepszy okazał się Widzew. W niedzielę z ligą pożegnało się Den Haag, a Zagłębie okazało się lepsze od Lechii.
I liga: Pogoń Szczecin 0-1 Widzew Łódź
Kolejna porażka "Portowców". Tym razem przed własną publicznością punkty odebrał im łódzki Widzew. Jedyny gol padł w 62 minucie spotkania. Mecz obejrzało 4 tysiące kibiców. Sytuacja Pogoni jest nie do pozazdroszczenia. Tym bardziej, że w następnej kolejce przyjdzie zmierzyć im się na Łazienkowskiej.

III liga: Olimpia Elbląg 4-2 Concordia Piotrków Tryb
Olimpia pewnie zdobyła 3 punkty przed własną publicznością, co jest osiągnięciem tym większym, że w Elblągu przegrał dotychczasowy lider grupy I trzeciej lig. Jednego gola dla Olimpii zdobył były zawodnik Legii II, Adrian Fedoruk. Bramki zdobyli również Piotr Ruszkul (dwie) oraz Michał Tomczyk. Olimpia awansowała na ósme miejsce w tabeli.

Serie B: Verona 0-1 Juventus Turyn
Kolejne trzy punkty w drugiej lidze włoskiej zapewnił Juventusowi Boumsong, strzelając jedyną bramkę meczu w 43 minucie gry. "Juve" ma już 8 punktów przewagi nad drugą w tabeli Genoą.

Eredivisie: NEC Nijmegen 3-2 Den Haag
Na pożegnanie z pierwszą ligą, piłkarze Den Haag przegrali z NEC na wyjeździe. Prowadzenie przed przerwą objęli gospodarze, ale tuż po zmianie stron z karnego do remisu doprowadził Bodde. To podrażniło rywali, którzy zdobyli dwie kolejne bramki i było 3-1. Rozmiary porażki zmniejszył w 81. minucie De Vries.

II liga: Zagłębie Sosnowiec 2-0 Lechia Gdańsk
W najciekawszym meczu na zapleczu ekstraklasy, Zagłębie pokonało Lechię Gdańsk. Powody do radości nasi przyjaciele mieli już po siedmiu minutach za sprawą Krystiana Prymuli. Na kolejną bramkę fani gospodarzy musieli czekać nieco ponad godzinę. Na 2-0 podwyższył Marcin Folc i takim rezultatem zakończył się ten pojedynek.
Dzięki tej wygranej Zagłębie umocniło się na drugim miejscu i ma sześć punktów przewagi nad czwartym zespołem w tabeli.