Leszek Miklas zapowiada kary wobec chuliganów - fot. Legia LIVE!
REKLAMA

Miklas: Żaden z tych bandytów nie wejdzie na stadion!

Fumen, źródło: własne/Gazeta Wyborcza Stołeczna - Wiadomość archiwalna

Wydarzenia w przerwie meczu Vetra - Legia z pewnością uderzą w warszawski klub oraz kibiców. Na początek przyznano walkower ekipie z Wilna. UEFA poprosiła już o wszelkie dostępne materiały video. Tym razem możemy spodziewać się surowszych kar niż tylko pieniężne. Nieoficjalnie mówi się o wykluczeniu z europejskich rozgrywek na 4-5 lat. Natomiast prezes Legii, Leszek Miklas zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec osób, które brały udział w zamieszkach.

"To skandal, jakiego nie widziałem. Od TVP i TVN dostaniemy wszystkie materiały, jakie zostały nakręcone. Zadbamy o to, żeby żaden z tych bandytów, których zidentyfikujemy, już nigdy nie wszedł na stadion. Twarze wielu było doskonale widać i zapewniam, że wyeliminujemy ich ze sportu, bo oni go niszczą. Na każdą decyzję UEFA jesteśmy przygotowani, tym bardziej że to recydywa naszych tzw. kibiców. Nie pamiętam meczu w Europie po którym nie płacilibyśmy kary. W ubiegłym roku kara wyniosła 180 tys. zł. Jestem zszokowany, że ludzie z cywilizowanego kraju mogą się tak zachowywać. To dzicz, która nie umie żyć w normalnym społeczeństwie. I nie ma prawa pojawić się na naszym stadionie. Nie mamy wyjścia, musimy ich skutecznie usunąć. Z kibicami nie mają nic wspólnego. Obiecuję, że ci, których zidentyfikujemy - a takich będzie sporo - nie wejdą już na stadion. Litwini nie byli przygotowani na przyjęcie jakichkolwiek kibiców, ale to żadne usprawiedliwienie." - powiedział prezes Legii, Leszek Miklas.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.