Leszek Miklas, prezes Legii - fot. Woytek
REKLAMA

Miklas: Wyjazdy zawieszone na 3 lata

źródło: sport.onet.pl - Wiadomość archiwalna

- Zarząd Legii podjął decyzję o zawieszeniu na okres trzech lat zorganizowanych wyjazdów kibiców na mecze w Polsce i poza granicami kraju - poinformował prezes warszawskiego klubu, Leszek Miklas. Decyzja jest związana ze skandalicznymi wydarzeniami, do jakich doszło podczas meczu Pucharu Intertoto w Wilnie.- To co stało się w Wilnie to jest skandal. Przez 13 lat, jakie spędziłem w klubie, z takim skandalem mam do czynienia po raz drugi. Pierwszy miał miejsce, kiedy bandyci palili stadion. Nasz stadion jest bezpieczny, natomiast nadal mamy problem z meczami wyjazdowymi. W Polsce panujemy nad tym, w ten sposób, gdy klub, który nas gości, odmawia wpuszczania na stadion osób z zakazami stadionowymi. Poza granicami kraju niestety to nie funkcjonuje - powiedział prezes Miklas.
- Bandyci zrobili nam w Wilnie fatalną opinię - Legii, futbolowi i sportowi. Po wielogodzinnych dyskusjach postanowiliśmy: koniec z jakąkolwiek tolerancją dla tych ludzi! Nie chcemy karać wszystkich kibiców, nie będziemy zamykać stadionu, ani podnosić cen biletów. Natomiast we wtorek zwracamy się do MSWiA i Ministra Sprawiedliwości o surowe ukaranie osób, które uda nam się zidentyfikować jako sprawców burd w Wilnie. Zażądamy wprowadzenia bezterminowych zakazów stadionowych dla takich osób - dodał Miklas.

- Legia ma problemy - straciliśmy potencjalnego sponsora, szansę na grę z Blackburn. W związku z tym wytoczymy procesy cywilne o odszkodwania wobec osób odpowiedzialnych za wydarzenia w Wilnie - powiedział prezes Legii.

- Ponadto, Zarząd Legii podjął decyzję o zawieszeniu na okres trzech lat wyjazdów kibiców na mecze w Polsce i poza granicami kraju. Istnieje możliwość skrócenia tego okresu, jeśli uda się znaleźć jakieś inne, rozsądne rozwiązanie. Od sezonu 2007/2008 na stadion przy ul. Łazienkowskiej będą wpuszczani tylko kibice z kartą kibica - dodał Leszek Miklas. - Zarząd postanowił także zerwać współpracę ze Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa do czasu, kiedy SKLW zajmie jednoznaczne stanowisko w stosunku do chuliganów, którzy szkodzą klubowi.

Z inwestowania w Legię nie zamierza rezygnować Grupa ITI. - Nasze długofalowe plany związane z Legią nie zmieniają się. Nie będziemy podejmować decyzji pod presją. ITI nie wycofa się z Legii, wręcz przeciwnie - zamierzamy zrobić wszystko, by zadbać o dobre imię klubu i firmy - powiedział Paweł Kosmala z Zarządu Grupy ITI.Leszek Miklas, prezes Legii - fot. Adam Polak
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.