REKLAMA

GW: Janczyk na pewno w CSKA Moskwa

źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna - Wiadomość archiwalna

Dawid Janczyk za ok. 4 mln euro zostanie sprzedany z Legii do CSKA Moskwa. W czwartek kluby i menedżer zawodnika Jerzy Kopiec podpisały dokument, na mocy którego 20-letni napastnik ma prawo przez pięć sezonów grać w zdobywcy Pucharu UEFA sprzed dwóch lat. Brakuje już tylko podpisu piłkarza. - Życzymy Dawidowi sukcesów. Kwota transferu jest objęta tajemnicą handlową - powiedział dyrektor sportowy Legii Mirosław Trzeciak.
To już druga tego lata wielka transakcja firmowana przez niego. Niedawno do Arsenalu Londyn za ok. 3,5 mln euro odszedł bramkarz Łukasz Fabiański. To dwa największe transfery Legii w historii. Tymi dwoma transakcjami klub załatwił sobie budżet na cały sezon ligowy.

Legia nie chciała dopinać transakcji przed meczem reprezentacji do lat 20 na MŚ w Kanadzie z Argentyną licząc, że wartość Janczyka może jeszcze wzrosnąć. Do szybkiej finalizacji transferu bardzo jednak dążyli Rosjanie. Dążył też menedżer zawodnika Jerzy Kopiec, któremu szykował się interes życia.

W czwartek przyjechał na Łazienkowską, gdzie konferował z prezesem klubu Leszkiem Miklasem. - Ustaliliśmy wszystko. Nieprawdą jest jednak, że dzień wcześniej jako pełnomocnik piłkarza podpisałem kontrakt w jego imieniu. Tego nie mógłbym zrobić. Kropka nad i zostanie postawiona, gdy Dawid wróci z mistrzostw. Wszystko jednak jest ustalone - powiedział Kopiec.

O propozycji CSKA i ofercie w wysokości 4 mln euro pisano już w niedzielę. Od prawie tygodnia było niemal pewne, że Janczyk zamieni Warszawę na Moskwę. W czwartek zostało to przesądzone. Młody napastnik w polskiej lidze zdążył wystąpić zaledwie 42 razy, strzelając tylko dziewięć goli. Ale na jego transfer wpływ miały dwa gole na MŚ strzelone Amerykanom i Koreańczykom, a także dobry występ przeciwko Brazylii.

Dwa lata temu Legia zapłaciła Sandecji Nowy Sącz za Janczyka 8 tys. dol. Teraz CSKA dała za niego blisko siedemset razy tyle.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.