ME: Cracovia 3-1 Legia

Woytek, źródło: cracovia.pl - Wiadomość archiwalna

W pierwszym spotkaniu rozgrywek Młodej Ekstraklasy piłkarze Legii przegrali z Cracovią 3-1. Gola dla Wojskowych zdobył Adrian Paluchowski w 19. minucie. Dwie minuty wcześniej prowadzenie gospodarzom dał Dudzic. Jeszcze przed przerwą Szczoczarz strzelił drugą bramkę dla Cracovii, a w 79. minucie wynik meczu ustalił uderzeniem głową Karcz.
Gracze Cracovii przeważali przez większą część pierwszej połowy i udokumentowali przewagę 2 golami, na które nasi piłkarze odpowiedzieli tylko bramką Paluchowskiego. Mimo incjatywy po stronie gospodarzy takze i legioniści stworzyli sobie kilka dobrych okazji, jednak Trochim, Frączczak, Mikołajczak i Paluchowski nie wykorzystali dogodnych sytuacji. Od początku drugiej połowy legioniści rzucili się do odrabiania strat, jednak bez wymiernego efektu bramkowego, zaś 2 gole strzelone przez naszych graczy nie zostały uznane przez sędziego. W ostatnim kwadransie do głosu ponownie doszli gospodarze, co skończyło się trzecim golem dla Cracovii. Legioniści poza akcją Stocha w 84. minucie nie zdołali już do końca meczu zagrozić bramce strzeżonej przez Szwieca.

Mimo niekorzystnego wyniku warto wziąć pod uwagę, że w Legii wystąpili sami młodzieżowcy (tylko Rzeźniczak i Gostomski zgłoszeni są do rozgrywek Orange Ekstraklasy), zaś w Cracovii wystąpiło aż 10 zawodników zgłoszonych do OE, w tym tak znani jak Bojarski i Nowak.
Miejmy nadzieję, że nasi zawodnicy wyciągną wnioski z tej porażki.

Następny mecz w ramach rozgrywek Młodej Ekstraklasy - w najbliższy poniedziałek o godzinie 16:00. Legia podejmować będzie na głównym boisku Górnika Zabrze.

Skład Cracovii: Pączek (46. Szwiec) - Baliga (65. Łuczak), Juraszek, Uszalewski (71. Dzwonek) - Kostrubała, Szlęzak (46. Sacha) - Jeleń, Karcz, Nowak - Dudzic (81. Kubica), Szczoczarz (46. Bojarski)

Skład Legii: Gostomski - Wocial, Rzeźniczak, Świdzikowski, Woźniak (46. Tomczyk) - Mikołajczak (71. Jezierski), Rawa, Zbozień (46. Stoch), Trochim, Frączczak (46. Ściebura) – Paluchowski (75. Kozub).

Żółta kartka: Kostrubała (Cracovia) - Tomczyk (Legia)

Jacek Mazurek (Legia): Były to dwie zupełnie odmienne połowy. W pierwszej części meczu pozwoliliśmy narzucić Cracovii jej styl gry, przez co stworzyła sobie kilka dogodnych sytuacji i zdobyła dwie bramki. My jednak również mieliśmy swoje szanse, zwłaszcza po szybkich kontrach – strzeliliśmy jednego gola. Po zmianie stron mecz był bardziej wyrównany. Pocieszające jest to, że moi zawodnicy wypadli korzystnie na tle bardziej doświadczonego przeciwnika – w mojej drużynie zagrali piłkarze nawet z rocznika 1991. Z wyniku nie jestem zadowolony, ale z naszej postawy już tak.

Bartłomiej Zalewski (Cracovia): Mimo zwycięstwa Legia odkryła kilka naszych słabych stron. Wiemy nad czym mamy pracować i co poprawić, by w następnych spotkaniach błędy już się nie powtarzały. Cieszą punkty, bo zdobyliśmy je w meczu inaugurującym sezon i to w dodatku na własnym stadionie i przed własną publicznością. W tym spotkaniu urazów nabawili się Bartłomiej Dudzic oraz Tomasz Baliga. Kontuzja Bartka jest niegroźna i powinien szybko wrócić do treningów. Jeśli zaś chodzi o uraz Tomka to sprawa jest już nieco poważniejsza. Jestem jednak dobrej myśli.