ME: Zagłębie 2-2 Legia

Bodziach, źródło: 90minut.pl / zaglebie-lubin.pl / własne - Wiadomość archiwalna

Niewiele brakowało, a trzy punkty zdobyłaby Młoda Legia. Niestety, podopieczni Jacka Mazurka stracili bramkę na dwie minuty przed końcem spotkania i podzielili się punktami z Zagłębiem. Legionistów na prowadzenie wyprowadził Adam Frączczak w 30 minucie. Wyrównał 6 minut później Chyła. Zaraz po zmianie stron, za sprawą Wojtka Wociala, na prowadzenie ponownie wyszli młodzi legioniści. Gol na 2-2, autorstwa Chyły padł w 88 minucie. Legia zajmuje piąte miejsce w tabeli Młodej Ekstraklasy.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem przewagi gospodarzy, który szybko stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. Na szczęście bardzo dobrze w bramce Legii spisywał się 17-letni Jacek Skrzyński, który parokrotnie udanie interweniował. W 30. minucie po stałym fragmencie prowadzenie Legii dał Adam Frączczak. Goście szybko wyrównali za sprawą Chyły.
W przerwie meczu niezadowolony z poczynań drużyny trener Mazurek dokonał trzech zmian.
Drugą część spotkania legioniści rozpoczęli z wielkim animuszem - już po 2 minutach gola dla naszej drużyny zdobył Wojciech Wocial. Legia prezentowała się znacznie lepiej niż w pierwszej odsłonie, grając pewniej w obronie i płynniej w poczynaniach ofensywnych. Zagłębie próbowało odrobić straty, jednak niezbyt skutecznie, a przy tym odkrywając się mocno. To stwarzało okazję do szybkich kontr i kilkakrotnie legioniści bliscy byli podwyższenia prowadzenia. Niestety, żadnej z kilku dobrych sytuacji nie udało się wykorzystać. W końcówce przewaga lubinian stała się ponownie znacząca. Wzmocniono linię obrony Legii, wprowadzając Świdzikowskiego, ale na 2 minuty przed końcem spotkania niefrasobliwość naszych graczy spowodowała, że najpierw nie udało się zablokować wrzutki z bocznej strefy boiska, a następnie do piłki dopadł w polu karnym Chyła i strzelił swojego drugiego w dniu dzisiejszym gola, ustalając wynik meczu na 2-2.

Zagłebie Lubin 2-2 (1-1) Legia Warszawa
0-1 - 30 min. Frączczak
1-1 - 36 min. Chyła
1-2 - 47 min. Wocial
2-2 - 88 min. Chyła