Grali przyjaciele

Bodziach, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Piłkarze z Hagi ostatnio spisywali się bez zarzutu. W piątek przed własną publicznością podejmowali walczący o awans do Eredivisie RKC Waalwijk i mimo ambitnej postawy, ostatecznie musieli uznać wyższość przeciwnika. Porażkami 0-3 zakończyły się wyjazdowe spotkania Olimpii Elbląg i Zagłębia Sosnowiec. Znacznie lepiej zagrała Pogoń, która na swoim stadionie rozbiła Energetyka Gryfino.
Jupiler League: Den Haag 0-1 RKC Waalwijk
Dobra passa naszych przyjaciół została przerwana w piątek. Piłkarze z Hagi przed własną publicznością musieli uznać wyższość wicelidera rozgrywek, RKC Waalwijk. Jedyna bramka padła w 74 minucie spotkania - Van Mooselveld pokonał Zwinkelsa i to przyjezni mogli świętować wygraną. Spotkanie obejrzało ponad 7 tysięcy fanów. "Bociany" plasują się na piątej pozycji w tabeli. Do lidera tracą 11 punktów.

III liga: Nadnarwianka Pułtusk 3-0 Olimpia Elbląg
Pierwsze wiosenne spotkanie Olimpii nie wypadło najlepiej. Drużyna z Elbląga udała się do Pułtuska, gdzie wyraźnie przegrała z Nadnarwianką. Gospodarze prowadzenie objęli po skutecznie egzekwowanej jedenastce. Kolejne bramki również wzbudziły protesty kibiców z Elbląga - ich zdaniem gol na 2-0 strzelony został z pozycji spalonej. Dwie bramki dla ekipy z Pułtuska zdobył Dylewski, a jedną Janusiński. Mimo porażki, elblążanie mogli liczyć na wsparcie swoich kibiców, których do Pułtuska dotarło 110. Olimpię wspierali również fani Legii.

I liga: Dyskobolia Grodzisk Wlkp. 3-0 Zagłębie Sosnowiec
Zagłębie po ostatniej kolejce zostało posądzone o oddanie meczu ŁKS-owi. Tym razem sosnowiczanie od samego początku stawiali twardy opór faworyzowanej Dyskobolii. Udawało się aż do 79 minuty. Wtedy wynik meczu otworzył Ivanovski. Kolejne dwa gole dla gospodarzy padły już w doliczonym czasie gry - pierwszego zdobył Muszalik, a drugiego Piechniak. Kibice Zagłębia wywiesili transparent "ZERO tolerancji dla policyjnych prowokacji", odnoszący się do wydarzeń po meczu Stal St. Wola - GKS Katowice.

IV liga: Pogoń Szczecin 5-0 Energetyk Gryfino
Pogoń nie miała litości dla rywala z Gryfina w ligowym spotkaniu rozegranym przy Twardowskiego. "Portowcy" do przerwy prowadzili 1-0 po bramce Kosakowskiego. Na 2-0, w 51 minucie podwyższył Tychowski, a dwie minuty później kolejne trafienie dołożył Przewoźniak. Kolejne dwa gole zdobyli Chifon i Kowal i Pogoń pewnie zwyciężyła przed własną publicznością.

Serie A: Juventus Turyn - AC Parma przełożony
Mecz Juventusu z Parmą nie odbył się na znak żałoby po śmierci kibica drużyny gości w drodze na mecz. Nowy termin spotkania nie został jeszcze ustalony.