Grali przyjaciele

Bodziach, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Olimpia Elbląg może być usatysfakcjonowana po tym weekendzie - przed prestiżowym meczem ze Stomilem, elblążanie pokonali Wigry Suwałki. Wygrała również Pogoń, ale to nie stanowiło większej niespodzianki. "Portowcy" zmierzyli się bowiem... ze swoim A-klasowymi rezerwami w Pucharze Polski. Zagłębie Sosnowiec przegrało w Kielcach, a Den Haag na własnym boisku musiał uznać wyższość lidera Jupiler League. W niedzielę Juventus wysoko wygrał z Atalantą, przybliżając się do eliminacji do Ligi Mistrzów.
I liga: Korona Kielce 2-0 Zagłębie Sosnowiec
Jak nie idzie, to nie idzie. Zagłębie przegrało kolejne spotkanie w Orange Ekstraklasie. Tym razem porażka nie była raczej niespodzianką, wszak rywal z Kielc jest zdecydowanie wyżej notowany. Pierwsza bramka padła już w 11 minucie, a jej autorem był były legionista, Mariusz Zganiacz. Drugiego gola strzelił przymierzany do Legii Robak. Spotkanie obejrzało zaledwie 7,5 tysiąca fanów.

III liga: Olimpia Elbląg 2-1 Wigry Suwałki
Olimpia w spotkaniu z Wigrami zdobyła kolejne cenne 3 punkty. Wynik meczu otworzył w pierwszej połowie Artur Kowalczyk. Podwyższył prowadzenie Tomasz Sambor w 58 minucie. Gości stać było na jedno trafienie - w 83 minucie do bramki Olimpii trafił Ivan Todorov.

PP: Pogoń Szczecin 3-0 Pogoń II Szczecin
W szóstej rundzie Pucharu Polski zmierzyły się dwie drużyny Pogoni. Na stadionie im. Floriana Krygiera naprzeciwko siebie stanęła pierwsza jedenastka "Portowców" (występująca w IV lidze) i jej rezerwy (na co dzień rywalizujące w A-klasie). Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. W końc, w 50 minucie wynik otworzył Kowal. Kolejne dwa trafienia dla "jedynki" zdobyli Skrzypek i Matlak. Decyzję o rozegraniu tego spotkania w sobotę podjęto po tym, jak okazało się, że do skutku nie dojdzie mecz Pogoni w Pyrzycach.

Jupiler League: Den Haag 0-1 FC Volendam
Spotkanie "Bocianów" z lidere, Volendam wzbudziło większe niż zwykle zainteresowanie kibiców. Na trybunach zasiadło prawie 11,5 tysiąca fanów. Niestety nie pomogło to ekipie z Hagi, która musiała uznać wyższość przyjezdnych. Jedny gol meczu padł w 26 minucie za sprawą Tuypa. Już do końca spotkania, nie udało się odmienić losów pojedynku. Den Haag plasuje się na szóstej pozycji w tabeli.

Serie A: Atalanta Bergamo 0-4 Juventus Turyn
Juventus wygrał ważne spotkanie w Bergamo, dzięki czemu znacznie przybliżył się do zapewnienia sobie miejsca gwarantującego start w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Gracze "Starej Damy" nie dali żadnych szans Atalancie, obejmując prowadzenie już w pierwszej minucie meczu. Wtedy Coppolę pokonał Legrottaglie. Pięć minut później było już 0-2 - do siatki trafił Del Piero. Także kolejne dwa trafienia dla gości padły po strzałach niezawodnego Del Piero, który w Bergamo ustrzelił hat-tricka.