Grali przyjaciele

Fumen, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Środowe zmagania w Pucharze Polski nie były udane dla naszych przyjaciół. Zarówno Olimpia Elbląg, jak i Pogoń Szczecin przegrały swoje półfinałowe mecze na szczeblu wojewódzkim. Na pożegnanie z I ligą w Sosnowcu Zagłębie zremisowało z GKS Bełchatów. Natomiast w Holandii coraz bliżej powrotu do Eredivisie są piłkarze z Hagi.
WPP: OKS 1945 Olsztyn 3-1 Olimpia Elbląg
Jeszcze nie tak dawno Olimpia gładko ograła Stomil w rozgrywkach ligowych. Niestety w rozgrywkach pucharowych górą byli olsztynianie. Gospodarze objęli prowadzenie w 20. minucie, ale po kwadransie gry do remisu doprowadził Karol Styś. Po zmianie stron trafiali już tylko rywale naszych przyjaciół, zadając decydujący cios na dwie minuty przed końcem spotkania. Spotkanie w Olsztynie obejrzało zaledwie 13 fanów ZKS-u. Pozostałych 60 osób na sektor nie wpuszczono. Zostały one bardzo brutalnie potraktowane przez policję - w wielu przypadkach konieczna była wizyta w szpitalu.

WPP: Pogoń Szczecin 0-1 Flota Świnoujście
Pogoń, podobnie jak Olimpia, może skupić się już tylko i wyłącznie na rozgrywkach ligowych. W półfinałowym spotkaniu regionalnego Pucharu Polski „Portowcy” ulegli po zaciętym meczu Flocie Świnoujście. Szczęśliwym strzelcem gola na wagę awansu okazał się Przemysław Pietruszka, który w 58. minucie pokonał Damiana Wójcika. Spotkanie obejrzało 3 tysiące kibiców, a Portowcy utworzyli skromny młyn. Na stadionie w Szczecinie pojawili się także fani Floty - 35 osób z flagą "Wyspiarze".

I liga: Zagłębie Sosnowiec 0-0 GKS Bełchatów
Koniec I-ligowej piłki na stadionie Ludowym w Sosnowcu. Na pożegnanie z ekstraklasą Zagłębie podzieliło się punktami z GKS Bełchatów. Wart odnotowania jest fakt, iż w ekipie naszych przyjaciół zadebiutował Rafał Pietrzak. 16-letni gracz Zagłębia stał się jednocześnie najmłodszym piłkarzem w historii klubu, który po raz pierwszy pojawił się na pierwszoligowych boiskach.

Jupiler League: Den Haag 2-0 VVV Venlo
Trzeci mecz z VVV Venlo musiał w końcu dać odpowiedź kto awansuje do kolejnej rundy play-off. Dzięki samobójczemu trafieniu Begoisa po pierwszej połowie prowadzili nasi przyjaciele. Przypieczętowanie awansu przyszło w 80. minucie za sprawą Janmaata. W decydującym o awansie do Eredivisie dwumeczu Den Haag zmierzy się z RKC Waalwijk, które rozgromiło 4-0 MVV Maastricht (kończyli mecz w dziewiątkę).