W ten sposób Piotr Rocki zdobył gola w wewnętrznym meczu - fot. Tomek Janus

Pora na mecz

Tomek Janus, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Choć pierwszy sparing legioniści rozegrają dopiero jutro o godz. 17., to i w czwartkowy wieczór nie zabrakło emocji. Na treningu Jan Urban podzielił piłkarzy na dwa jedenastoosobowe zespoły i zaczął się mecz. Tym razem rywalizowano na całym boisku, a gra trwała 2x10 minut. Ostatecznie zwycięsko z pojedynku wyszła ekipa "niebieskich", która po golu Piotra Rockiego wygrała 1-0.
Pierwsza połowa w wykonaniu obu drużyn nie przyniosła zbyt wielu emocji. Jan Urban miał wiec wiele uwag do swoich zawodników. Jedyny gol padł tuż przed gwizdkiem kończącym pierwsze 10 minut zmagań. Piłkę od Dalibora Veselinovicia przyjął Rocki i mimo asysty Tomasza Kiełbowicza nie dał szans Janowi Musze. Po przerwie gra wyglądała zdecydowanie lepiej i zabrakło tylko bramek. Szansę na wyrównanie miał Bartłomiej Grzelak. Napastnik Legii stanął oko w oko z bramkarzem, ale przegrał ten pojedynek.

Chwilę później mogło być już 2-0. Po szybkiej kontrze prawą stroną, do dośrodkowanej w pole karne piłki ruszył Veselinović. Rosły napastnik szczupakiem rzucił się do futbolówki, ale strzał minimalnie chybił celu. Końcówka zdecydowanie należała do "pomarańczowych". Sam przed Muchą (w przerwie bramkarze zmienili drużyny) znalazł się Miroslav Radović. Piłka po strzale Serba minęła bramkarza, ale nie trafiła także w bramkę. Jeszcze tylko głową strzelał Dickson Choto i mecz się zakończył.

"O to właśnie chodzi panowie. Nie trzeba bardzo szybko biegać, żeby grać szybką piłkę. Trzeba tylko dokładnie podawać. W drugiej połowie wychodziło wam to całkiem przyzwoicie" - podsumował szkoleniowiec "wojskowych". Zdobyte dziś umiejętności piłkarze będą mogli sprawdzić jutro o 17. podczas meczu z Amkarem Perm.

Pomarańczowi 0-1 (0-1) Niebiescy
Bramki: Piotr Rocki 10'

Pomarańczowi: Jan Mucha (10' Kostiantyn Machnowskyj) – Jakub Rzeźniczak, Wojciech Szala, Dickson Choto, Tomasz Kiełbowicz – Miroslav Radović, Maciej Iwański, Aleksandar Vuković, Piotr Giza, Przemysław Wysocki – Bartłomiej Grzelak
Niebiescy: Kostiantyn Machnowskyj (10' Jan Mucha) – Piotr Bronowicki, Yamoudou Camara, Pance Kumbev, Błażej Augustyn – Artur Jędrzejczyk, Ariel Borysiuk, Piotr Rocki, Maciej Rybus, Marcin Smoliński – Dalibor Veselinović