Kolarstwo: Matysiak wicemistrzem Polski

Raffi, źródło: szosa.rowery.org/własne - Wiadomość archiwalna

Bardzo dobrze spisali się kolarze Legii w odbywających się w Złotoryi Mistrzostwach Polski, będących zarazem jedną z głównych eliminacji do udziału w Igrzyskach Olimpijskich. 24-letni kolarz "Wojskowych" Bartłomiej Matysiak po długiej ucieczce uległ na finiszu jedynie Marcinowi Sapie i zdobył srebrny medal MP elity.

Warto dodać, że "srebro" w jeździe na czas zdobył wśród młodzieżowców (U-23) Łukasz Modzelewski, a brąz w tej samej kategorii przypadł w wyścigu ze startu wspólnego innemu legioniście, 19-letniemu Marcinowi Urbanowskiemu.

Na starcie pojawiło się 70 zawodników - niemal cała czołówka krajowa za wyjątkiem Sylwestra Szmyda, przygotowującego się do startu w Tour de France. Od początku aktywni byli jadący w zaledwie 3-osobowym składzie legioniści - już w pierwszej akcji uczestniczył Marek Cichosz. W połowie dystansu na czele stawki znalazła się dwójka Sapa - Matysiak. Do nich po róznych przetasowaniach dołączyli jeszcze Maciej Bodnar z ekipy Liquigas i kolejny zawodnik Legii, Adam Sznitko, który następnie przez kilkadziesiąt kilometrów, aż do początku ostatniej rundy, pomagał swojemu liderowi. Na końcowym podjeździe zaatakował Bodnar, jednak został skontrowany przez pozostałą dwójkę, która między sobą rozstrzygnęła sprawę złotego medalu. Ten przypadł ostatecznie Sapie, a Matysiak musiał się zadowolić srebrem.

Od środy legionistów czeka walka w Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków.