Górnik Łęczna 2-1 Młoda Legia

Bodziach, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Piłkarze Młodej Legii przegrali w pierwszym przedsezonowym sparingu z Górnikiem Łęczna 1-2. Podopieczni Piotra Strejlaua i Dariusza Banasika pierwszy mecz sprawdzający formę rozegrali w Łęcznej, a w barwach Legii zagrało kilku nowych zawodników. "Obie drużyny miały po kilka dogodnych sytuacji. Legia stworzyła nawet o 2-3 dogodne okazje więcej od Górnika, ale to gospodarze byli skuteczniejsi" - ocenił spotkanie dla naszego serwisu trener Piotr Strejlau. Prowadzenie objęli gospodarze już w szóstej minucie za sprawą Czerkasa. Po zmianie stron, w 65 minucie wyrównał były zawodnik Łady Biłgoraj, Radosław Muszyński.
Legioniści mogli w końcówce wyjść na prowadzenie, bowiem sędzia podyktował rzut karny za faul na Jędryasie. Niestety, Damian Łanucha z jedenastu metrów trafił w słupek. Osiem minut przed końcem drugiego gola dla Górnika, po rykoszecie, zdobył Czerkas.

Trenerzy Legii wystawili dwa różne składy na obie połowy spotkania. Jedynym graczem, który spędził na boisku 90 minut był bramkarz, Jacek Skrzyński.

I połowa: Skrzyński - Jezierski, Zbozień, Okpara, Skowroński - Mikołajczak, Stoch, Migawa, Małkowski - Chałas, Kozub.

II połowa: Skrzyński - Tomczyk, Świdzikowski, Lewandowski, Kiełbiewski - Łanucha, Woźniak, Szymański, Muszyński - Cempa, Kosecki.

Oprócz wyżej wymienionych na plac gry wprowadzani byli jeszcze Damian Jędryas, Mateusz Jędryas i Tomasz Zaborowski. Cała trójka zagrała po 15 minut w pierwszej i drugiej połowie.

Na razie trenerzy nie chcą oceniać nowych graczy. "Przyjrzymy się im uważnie na obozie i wtedy dopiero będzie można dokonać pierwszych ocen" - mówi Strejlau.

Legioniści na obóz przygotowawczy pojadą 7 lipca do Zamościa. Tam rozegrają 3 mecze sparingowe. 8 lipca przed południem zmierzą się z Hetmanem Zamość. 12 lipca rywalem Młodej Legii będzie Tomasovia Tomaszów Lub., a na koniec - 15 lipca, pierwszoligowy Motor Lublin. Po powrocie z obozu legioniści mają zaplanowany jeszcze jeden mecz sparingowy. 20 lipca Legia zagra w Pułtusku z Nadnarwianką.