Relacja LIVE!: Legia 3-1 Worskła Połtawa

Redakcja - Wiadomość archiwalna

O godzinie 17:15 rozpoczął się drugi letni sparing Legii Warszawa. Drużyna Jana Urbana grała z ukraińską Worskłą Połtawa. W pierwszej połowie dużo lepiej prezentowali się Ukraińcy, ale do przerwy na tablicy wyników był rezultat 1-1. W końcówce wyrównał Marcin Smoliński. Dwie kolejne bramki dla Legii również padły pod koniec drugiej części gry, a ich autorami byli Rybus i Grzelak.

Zapis relacji LIVE! z tego spotkania znajdziecie tutaj.

Fotoreportaż z meczu - 41 zdjęć turi
Szkoleniowcy Legii w pierwszej części gry nie wystawili podstawowego składu. W bramce wystąpił testowany golkiper Wigier Suwałki Rafał Gikiewicz i zaliczył kilka udanych interwencji. Ponadto wyróżniał się Piotr Rocki, który starał się ciągnąć całą grę Legii. Jednak dużo lepiej prezentowali się Ukraińcy, którzy niebawem rozpoczynają rozgrywki ligowe. Efektem była bramka Saszy Duricia w 26. minucie. Tuż przed przerwą po akcji Rockiego, który dośrodkował piłkę w pole karne głową wyrównał Marcin Smoliński.

Po przerwie na boisko wyszła zupełnie nowa jedenastka. Efekt był widoczny od razu - szybsza i ciekawsza gra. Radović, Giza, Iwański i Grzelak wnieśli sporo ożywienia. Na bramki trzeba było jednak czekać do samego końca. W 85. minucie po podaniu Radovicia bramkę na 2-1 strzelił Maciej Rybus, a dwie minuty później świetnie Grzelaka wypuścił Iwański. Napastnik Legii minął bramkarza i posłał piłkę do pustej bramki.

Jutro rano drużyna Legia wraca do Warszawy, a w poniedziałek wyrusza do Szwajcarii gdzie weźmie udział w turnieju Uhrencup.

Legia Warszawa 3-1 (1-1) Worskła Połtawa
0-1 - 26 min. Sasza Durić
1-1 - 43 min. Marcin Smoliński
2-1 - 85 min. Maciej Rybus
3-1 - 87 min. Bartłomiej Grzelak

Skład Legii: Gikiewicz (46' Skaba) - Bronowicki (46' Rzeźniczak), Augustyn (46' Choto), Szala (46' Kumbev), Kiełbowicz (46' Wysocki), Jędrzejczyk (46' Radović), Ekwueme (46' Borysiuk), Vuković (46' Giza), Smoliński (46' Rybus), Rocki (46' Iwański), Arruabarrena (46' Grzelak)