REKLAMA
REKLAMA

Ekstraklasa: 18 drużyn - zgodne z prawem?

Bodziach, źródło: własne / Polska / TVP - Wiadomość archiwalna

Start piłkarskiej ekstraklasy nadal pod znakiem zapytania. Pierwotnie rozpoczęcie rozgrywek przełożono o tydzień, ale już dziś można się spodziewać, że w najbliższy weekend nie odbędą się żadne zaplanowane spotkania 2. kolejki ekstraklasy. Wszystko z powodu kolejnego zjazdu Trybunału Arbitrażowego przy PKOl, który rozważa odwołania Korony Kielce i Zagłębia Lubin. W środowisku piłkarskim coraz głośniej mówi się o konieczności zwiększenia liczby drużyn z 16 do 18. Prezes Legii, Leszek Miklas uważa, że takie posunięcie jest niemożliwe. "To niezgodne ze statutem Ekstraklasy" - mówi prezes Legii. Innego zdania jest rzecznik PZPN.
- Nie jest prawdą, że istnieje taka uchwała. W porozumieniu z Ekstraklasą w sytuacji szczególnie awaryjnej możemy powiększyć ligowe rozgrywki - przekonuje rzecznik PZPN Zbigniew Koźminski.

Przeciwko poszerzeniu ligi do 18 drużyn są także prezesi innych klubów. "Mamy zaplanowany budżet na nowy sezon i pieniędzmi, które dostaniemy od Canal+ nie zamierzamy się dzielić z kolejnymi drużynami" - mówi prezes Lecha Poznań. Przyklaskuje mu Miklas, który już kilka dni temu zapowiedział, że zwiększenie drużyn w lidze jest wykluczone. Canal+ tymczasem puli przeznaczonej dla klubów nie zwiększy. Tym bardziej, że powiększenie ligi wiąże się ze zwiększeniem wydatków na transmisje telewizyjne.

Czy więc są jakiekolwiek szanse na to, by w najbliższy weekend ruszyły rozgrywki ekstraklasy? Największym problemem może się okazać termin zjazdu Trybunału Arbitrażowego PKOl-u. Jeśli decyzja zapadnie w czwartek po południu, będzie już za mało czasu na ustalenie nowego terminarzu rozgrywek. Chyba, że Korona i Zagłębie Lubin zostaną pozbawione możliwości gry w najwyższej klasie rozgrywkowej. - Czekamy na decyzję trybunału, która zobliguje nas do kolejnych działań. Nie oznacza to wcale, że nie prowadzimy już rozmów w sprawie ewentualnych zmian w rozgrywkach. Na razie przełożyliśmy tylko pierwszą kolejkę, ale jeśli zajdzie taka konieczność, bo w tym tygodniu nie zdążymy ustalić ostatecznego kształtu Ekstraklasy, przełożymy i drugą kolejkę. Na obecną chwilę nie jest pewne, czy wystartujemy już w najbliższy weekend - mówi rzecznik Ekstraklasy SA Adrian Skubis.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.