Młodzież: Trampkarze CWKS gromią, żacy wygrywają 33-0

Raffi, źródło: własne / Mazowiecki Sport Express - Wiadomość archiwalna

Doskonale spisali się w sobotnie przedpołudnie piłkarze CWKS Legii 1994. Podejmowali oni OSiR Sokołów Podlaski, który w poprzednim sezonie wysoko pokonał Legię i tylko gorszą róznicą bramek przegrał z Polonią rywalizację o finał Mistrzostw Mazowsza. Tym razem górą byli legioniści, którzy po dobrym meczu pokonali aż 4-0 drużynę z Sokołowa. Do przerwy było 3-0 po golu Wieczorka i dwóch bramkach Kucharskiego. Po przerwie kolejne trafienie dołożył Budek.

W innym dzisiejszym meczu Młode Wilki 1992 pokonały na wyjeździe aż 5-0 Znicz Pruszków, po golach Broniszewskiego (x3), Wolskiego i Tietza.

Wysoko wygrali również trampkarze starsi Młodych Wilków (rocznik 1993), którzy rozgromili Olimpię aż 8-0 (gole: Czarnecki, Latos, Romachów, samobójcza, Todorović, Dąbrowski, Wawer, Majszczyk).

Fantastycznie spisali się żacy (MW 1998). Podopieczni trenera Wasia pokonali PKS Radość 97 aż 33-0 (!!) i, rzecz jasna, objęli po pierwszej kolejce prowadzenie w tabeli :)

Mecz Młodych Wilków 1996 na Łazienkowskiej nie odbył się, gdyż nie przybyła drużyna gości, Hutnika Warszawa. Prawdopodobnie orzeczony zostanie walkower. Nie odbył się również hitowy mecz juniorów starszych (1991), gdyż na prośbę Wisły Płock spotkanie przełożono na środę.

Gorzej poszło juniorom starszym CWKS, którzy bez kilku czołowych zawodników występujących w meczu seniorów ulegli 0-8 Marymontowi.

CWKS Legia 1994 4-0 (3-0) OSiR Sokołów Podlaski

1-0 19 min. Krzysztof Wieczorek
2-0 25 min. Maciej Kucharski
3-0 29 min. Maciej Kucharski
4-0 73 min. Konrad Budek

Skład CWKS Legii 94: Damian Karczmarczyk - Bartek Błesnowski, Maciej Ćwiąkała, Emil Rogowski, Krzysztof Wieczorek (64' Artur Kaliciecki) - Bartek Bogucki, Bartek Chodakowski, Konrad Budek, Piotr Papież (Kpt) (41' Mateusz Kokosza) - Maciej Kucharski (50' Krystian Kopeć), Piotr Wypyszyński (68' Marcin Podsiedlik).

Trener: Tomasz Kycko

Do spotkania podopieczni trenera Kycki przystępowali wciąż bez trzech kontuzjowanych graczy, co nie nastrajało optymistycznie przed pojedynkiem z drużyną, która ostatnie spotkanie wygrała 12-2, a w swoich szeregach ma m.in. reprezentantów Mazowsza... Nieco lepiej wyglądała jedynie ławka rezerwowych Legii, na której pojawiło się 2 nowych graczy. Od początku jednak do ataku ruszyli zawodnicy CWKS, którzy stworzyli sobie kilka sytuacji bramkowych, jedna z nich zakończyła się nawet trafieniem w słupek. Goście byli z kolei dwukrotnie bliscy szczęścia po stałych fragmentach gry, również trafiając w słupek. Piłka odbiła się następnie od pleców jednego z naszych zawodników i wyleciała na róg. Spotkanie było toczone w wysokim tempie i stało w pierwszej połowie na niezłym poziomie. W 19. minucie legioniści wykonywali rzut wolny, bramkarz z Sokołowa minął się z piłką i ta po uderzeniu Krzysztofa Wieczorka znalazła się w bramce. Bramka na 1-0 dodała animuszu gospodarzom, którzy postanowili wykorzystać moment zwątpienia przeciwników. Pięć minut później Maciej Kucharski w zamieszaniu podbramkowym dobił strzał jednego z kolegów i podwyższył na 2-0. Żeby tego było mało, cztery minuty potem sam na sam z golkiperem gości znalazł się Piotr Wypyszyński, trafił w słupek, a do bezpańskiej piłki dopadł Kucharski, zdobywając trzeciego gola dla Legii! Ostatnie 10 minut pierwszej połowy to wymiana ciosów; goście stworzyli sobie jedną dobrą sytuację, ale ich napastnik nie wykorzystał okazji sam na sam z Karczmarczykiem. Do przerwy zatem niespodziewanie wysoko, acz zasłużenie prowadziła Legia.

Druga połowa pokazała, że goście nie zamierzają rezygnować z osiągnięcia korzystnego wyniku, choć legioniści starali się nie dopuszczać ich w pobliże własnej bramki. Mimo to w 54. minucie po akcji OSiR tylko centymetrów zabrakło gościom do zdobycia bramki, gdy po strzale z niewielkiej odległości piłka trafiła w słupek. Ta sytuacja zmobilizowała trampkarzy CWKS do przejęcia inicjatywy i podjęcia bardziej energicznych akcji. W 63. minucie po rajdzie wprowadzonego po przerwie na boisko Mateusza Kokoszy i zgraniu Wypyszyńskiego Bartek Bogucki próbował lobować niepewnie interweniującego bramkarza gości, jednak uderzył zbyt mocno. Trzy minuty później po rzucie rożnym mocno z linii pola karnego strzelił Bartek Chodakowski, ale futbolówka przeszła o centymetry od słupka. Wkrótce potem strzałów z dystansu próbowali Marcin Podsiedlik i Chodakowski, tym razem jednak na posterunku był bramkarz OSiR-u. Goście odpowiedzieli strzałem z dystansu, ale został on obroniony przez Karczmarczyka. Po chwili przed polem karnym przeciwnika piłkę przechwycił Konrad Budek. 13-letni reprezentant Mazowsza przymierzył dokładnie i trafił nie do obrony, ustalając wynik spotkania na 4-0! W końcówce podłamani gracze gości nie byli już w stanie zmienić wyniku, a blisko jego podwyższenia byli jeszcze: Podsiedlik i Chodakowski.

Wysokie zwycięstwo przesunęło Legię ku czołu tabeli. Przed zawodnikami teraz dwa niełatwe spotkania - w Ostrołęce oraz z Polonią (o siebie). Korona Ostrołęka grała w pierwszych spotkaniach bez kilku kluczowych zawodników (ich absencja była spowodowana chorobą), za tydzień mogą być już jednak gotowi do gry.

Uwaga! Wciąż można dołączyć do drużyny CWKS rocznika 1994. Chętni do występowania na najwyższym poziomie rozgrywkowym w tym roczniku mogą zgłaszać się na treningi zespołu, które odbywają się na sztucznej pełnowymiarowej murawie przy ul. Obrońców Tobruku 11 na Bemowie, w każdy wtorek, czwartek i piątek o 17:00. Kontakt z trenerem Tomaszem Kycko: tel. 0-509 690 003. Telefon do klubu (22) 532-12-05.

Marymont Warszawa 90 8-0 (2-0) CWKS Legia 91
gole: Cygan 12, 57; Głuszek 43, 54; Falęta 53, Witkowski 80, Pełczyński 88, Trąbicki 90

Skład Legii: Sebastian Bugała (68' Emil Jędrzejewski) - Łukasz Zembrzuski (75' Tomasz Gumółka), Dawid Malina (46' Łukasz Matysiak), Maciej Kuklewski, Maciej Jesiotr (89' Arek Pyziel) - Bartek Figat (78' Kamil Boczula Ż), Jerzy Adamuszewski Ż, Radosław Sikora, Rafał Suchodolski (55' Maciej Moczulski) - Aleksy Kołakowski, Artur Salamon.
trener: Konrad Kucharczyk