REKLAMA

Roger i Iwański - najlepiej zarabiający piłkarze Legii

Bodziach, źródło: Magazyn Futbol - Wiadomość archiwalna

Jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy Legii był do tej pory Edson da Silva. Po jego odejściu do Brazylii, najwyższe kontrakty w Legii mają pomocnicy Roger Guerreiro i Maciej Iwański. Obaj, według Magazynu Futbol, zarabiają po 300 tysięcy euro rocznie. Wśród obcokrajowców (Rogera ma polskie obywatelstwo), na największe zarobki mogą liczyć Inaki Astiz (250 tys. euro), Dickson Choto (240 tys) i przegrywający na razie rywalizację o miejsce w składzie z Jakubem Rzeźniczakiem, Inaki Descarga.
W porównaniu z innymi polskimi klubami Legia płaci swoim zawodnikom sporo, ale wcale nie najwięcej. Najwyższy kontrakt w lidze ma Łukasz Garguła (350 tys.) - do końca sezonu zawodnik GKS-u Bełchatów, który już podpisał umowę z Wisłą Kraków.

Według Magazynu Futbol, trener Jan Urban otrzymuje mniejsze pieniądze niż trenowani przez niego zawodnicy. Urban zarabia 120 tysięcy euro, czyli tyle ile Franciszek Smuda w Lechu. Aż trzykrotnie wyższą pensję ma w Górniku Henryk Kasperczak.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.