CWKS 93 dzielnie walczył z KS Piaseczno w pierwszej połowie, ale po przerwie stracił aż 5 bramek - fot. Bodziach

Młodzież: derby 95 dla Młodych Wilków (akt)

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Bardzo dobrze spisali się trampkarze młodsi Legii, którzy w pojedynku derbowym pokonali 5-2 Polonię '95. Legioniści ostatnie minuty grali w 10, gdyż z boiska za faul usunięty został Olek Wandzel, a na bramce musiał stanąć zawodnik z pola. Młode Wilki '94 pokonały Radomiaka 2-0 (oba gole zdobył Kurowski), zaś młodzicy z rocznika '96 wygrali 3-0 z Wichrem Kobyłka. Świetnie spisali się orlicy: Młode Wilki '99 pokonały 5-3 o rok starszą drużynę Agrykoli, a CWKS Legia '98 rozgromiła Pogoń Grodzisk aż 26-0! Porażki doznał za to rocznik '92 CWKS (0-4 w meczu na szczycie z Pogonią Grodzisk) i '93 (0-5 z liderem z Piaseczna).

Fotoreportaż z meczu CWKS 93 - KS Piaseczno - 37 zdjęć Bodziacha

Wyniki:

Legia 94 2-0 (1-0) Radomiak Radom
gole: Kamil Kurowski 35. i 44. minuta

Skład Legii: Karwowski, Misiak, Ochman (Kpt), Dankowski, Przysowa - Kacprzak (60' Grzyb), Kurowski, Malesa, Mąka - Mazek, Janusiewicz.

Mimo licznych osłabień składu związanych z kontuzjami, a co za tym idzie - wąskiego składu, legioniści po zaciętym, ale stojącym pod znakiem przewagi Młodych Wilków spotkaniu zasłużenie pokonali Radomiaka. Oba gole zdobył Kamil Kurowski.
Od początku uwidoczniła się lekka przewaga legionistów, głową uderzał Filip Kacprzak, a z rzutu wolnego golkipera gości usiłował zaskoczyć Dominik Ochman. Goście skupili się na kontrach, ale to oni mogli pierwsi objąć prowadzenie - w 29. minucie Jakub Karwowski obronił jednak rzut karny podyktowany za zagranie ręką. Legia dzięki licznym akcjom oboma skrzydłami wielokrotnie przedostawała się pod pole karne gości, aktywni byli i Kacprzak i Mąka, brakowało jednak momentami dobrego wykończenia akcji. W końcu strzałem z dystansu popisał się Kurowski, a golkiper gości źle ustawiony nie zdołał złapać piłki. Po przerwie nasz zawodnik podwyższył strzałem z 15 metrów w zamieszaniu podbramkowym po podaniu z lewego skrzydła. Zwycięstwo mogło być zdecydowanie wyższe, ale radomianie równie dwukrotnie mogli zdobyć gola z akcji. Obrońcy i bramkarz Legii byli jednak na posterunku.

Legia 95 5-2 (3-0) Polonia Warszawa
gole:
1-0 11 min. Robert Śmigielski (as. Konrad Romachów)
2-0 14 min. Konrad Romachów (as. Olek Jagiełło)
3-0 38 min. Aleksander Stolarz (as. Mateusz Zawal)
4-0 42 min. Przemysław Chmielewski (as. Konrad Romachów)
4-1 60 min. Radek Libera (karny)
4-2 69 min.
5-2 70 min. Przemysław Chmielewski (as. Konrad Romachów)

Skład Legii: Aleksander Wandzel (CZ 58 min.) - Jakub Waszkiewicz, Marcin Piórkowski, Jan Okieńczyk (47' Damian Kucharski), Kamil Wilimowski (47' Marcin Piwowarczyk) - Konrad Romachów, Łukasz Dziewicki (36' Damian Juźwik), Mateusz Zawal, Aleksander Jagiełło (47' Przemek Milewski) - Robert Śmigielski (36' Przemysław Chmielewski), Aleksander Stolarz (59' Tomasz Kamiński).

Młode Wilki z rocznika 1995 stosunkowo łatwo poradziły sobie z broniącą tytułu Mistrza Mazowsza Polonią. Choć tylko momentami legioniści włączali "piąty bieg", kilka ładnych akcji skrzydłami Jagiełły i Romachowa przyniosło efekt bramkowy. W pierwszej połowie Polonia zagroziła bramce legionistów jedynie raz, gdy po rzucie wolnym piłka wylądowała na poprzeczce. Początkowo w drugiej połowie obraz gry był podobny, jak przed przerwą. Szybko zdobyty przez Przemka Chmielewskiego gol utwierdził legionistów w przekonaniu, że Polonia dziś im zaszkodzić nie może. Jednak przy stanie 4-0 sędzia wyrzucił z boiska za faul w polu karnym Olka Wandzela, a w bramce stanął... pomocnik Mateusz Zawal. Poloniści mimo osiągniętej przewagi odrobili jedynie 2 gole. Po kontrze w ostatnich minutach i kolejnej tego dnia dokładnej wrzutce Romachowa swojego drugiego gola zdobył Przemek Chmielewski, ustalając wynik spotkania na 5-2 i odbierając gościom nadzieje na odrobienie strat.

Legia 96 3-0 Wicher Kobyłka
gole dla Legii: Michał Suchanek, Michał Podsiadło, Eryk Rakowski

Agrykola Warszawa 98 3-5 Legia 99
gole dla Legii: Waśniowski, Świerczek, Rybak, M.Wszoła, Malesa.

Legioniści zrewanżowali się mocnej drużynie Agrykoli za porażkę 2-4 z jesieni. Tym razem w spotkaniu rozegranym na sztucznej nawierzchni bocznego boiska Agrykoli większe zagrożenie pod bramką legioniści stwarzali sobie ... sami (2 z 3 goli dla gospodarzy można praktycznie uznać za samobóje, gdyż padły po rykoszetach). Dzięki wygranej Młode Wilki 99 awansowały na 3. miejsce w tabeli, kosztem swoich dzisiejszych przeciwników. Przed nimi znajdują się jeszcze o rok starsze drużyny Polonii i Delty.

Pogoń Grodzisk 4-0 (3-0) CWKS Legia 92
Skład wyjściowy Legii: Kacprzak - Pająk, Żulewski, Ruciński, Gadomski - Olesiński, Chojnacki, Wędel, Lachowicz, Zalewski - Jaszczak.

Legioniści nie zdołali wykorzystać szansy na dogonienie lidera. Po prostych błędach defensywy stracili 3 gole (1 z rzutu karnego). Po przerwie padła kolejna bramka dla gospodarzy, którzy umocnili się na prowadzeniu w LJMł. Najbliższa okazja dla Legii 92, by się zrehabilitować - już w środę o 16:30, w pojedynku z Wrzosem Celestynów, na stadionie Świtu.

CWKS Legia 93 0-5 (0-0) KS Piaseczno

Skład Legii: Sochacki - A. Butkiewicz (62' Haber), Kowalski, Wasiak, Szczucki (65' Mazgaj) - Wietrzychowski, Gumółka, Baranowski, Patoka - Chudy (56' Główczyk) - Zawistowski.

Legioniści przez 50 minut walczyli jak równi z równym z prowadzącym w tabeli Piasecznem. Na trybunach komentowano, że będzie to mecz "do pierwszej bramki" - i tak w istocie było. W ostatnich 30 minutach gry 2 fatalne błędy legijnej obrony spowodowały utratę goli. Później podłamani warszawiacy nie stawiali już tak silnego oporu. Choć przy kolejnych dwóch bramkach legioniści reklamowali pozycję spaloną, zostały one uznane. Piąty gol był już efektem słabej gry Legii i dobrej Piaseczna, które zasłużenie wygrało i obroniło pierwsze miejsce w tabeli.

CWKS Legia 98 26-0 Pogoń Grodzisk 99
gole dla Legii: Sauczek 6, Mikułowski 4, Marnik i Skowroński po 3, Otorowski, Jawoszek i Stein po 2, Kowalczyk i Gąstał po 1, 2 samobójcze.

Skład Legii: Leon Jankowski, Sebastian Nowakowski - Michał Padzik, Jawoszek, Grzegorz Stein, Skowroński, Otorowski, Ameljańczyk, Osowski, Kowalczyk, Mikułowski, Marnik, Gąstał, Sauczek.

Goście z Grodziska jak dotąd nie zdobyli ani jednego punktu. Spotkanie było więc okazją dla trenera Jagusia, by spróbować nowych rozwiązań taktycznych i przetestować dotychczas próbowane na treningach schematy. Każdy z zawodników zagrał po 2 kwarty. Mimo wszystko od pewnego momentu ciężko było o składną grę pod polem karnym przeciwnika, który "zamurował" swoje pole karne, a spotkanie od strony taktycznej przypominało raczej mecz piłki ręcznej... Taktyka minimalizowania strat nie przyniosła mimo wszystko grodziszczanom zadowalającego efektu, gdyż bramki padały co 2 minuty...