REKLAMA

SKLW o flagach

SKLW - Wiadomość archiwalna

"Z żalem informujemy, iż od kilku tygodni KP Legia Warszawa nie pozwala wnosić na mecze kibicowskich flag, które od lat widniały na płotach stadionu. Nasz klub stał się w ten sposób ewenementem w skali całej ligi" - informuje Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa.
"W myśl przepisów PZPN to na klubie ciąży obowiązek przesłania fotografii autoryzowanej flagi. By ułatwić sprostanie tym wymogom, zaproponowaliśmy KP Legia wykorzystanie zdjęć z meczu Legia-Śląsk, ostatniego przed demontażem historycznej „Żylety”, gdy na stadionie wywieszono najczęściej używane, najpopularniejsze flagi. Ze zdumieniem przyjmujemy bierność klubu w tej sprawie i jednoczesne wykorzystywanie zdjęć z naszymi flagami w mediach związanych z grupą ITI.

Szczególnie zdumiewający jest fakt niewpuszczania na stadion flagi znanej grupy OFMC, zawierającej antytotalitarną symbolikę w postaci przekreślonego godła ZSRR.

Informujemy również, że w odrębny sposób zgłosiliśmy do KP Legia flagę, należącą do grupy Szydercy’99, dlatego, że ta nazwa najlepiej oddaje nasz stosunek do polityki KP Legia tak względem kwestii flag, jak i w ogóle traktowania kibiców przez działaczy.

Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa"

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.