CWKS pewnie pokonał Świt Warszawa w Pucharze Polski - fot. Raffi

PP: Świt 0-3 CWKS Legia (foto + video)

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Piłkarze CWKS-u, grający w rezerwowym składzie nadspodziewanie łatwo poradzili sobie ze Świtem Warszawa z spotkaniu Pucharu Polski. Legioniści zwyciężyli rywala z ligi okręgowej 3-0 na stadionie przy ulicy Oświatowej. Mecz, który miał się rozpocząć o godzinie 16:30, zaczęło się z 40-minutowym opóźnieniem, ze względu na spóźnienie jednego z sędziów bocznych.

Fotoreportaż z meczu - 22 zdjęcia Raffiego

CWKS, który z początku nastawiał się na kontry, bardzo szybko objął prowadzenie. Już w pierwszej minucie gry Damian Karczmarczyk wyprowadził Legię na prowadzenie. Świt również stworzył sobie okazje do strzelenia bramki, ale nie potrafił ich wykorzysta. Od 25 minuty to Legia przejęła inicjatywę i minutę później podwyższyła na 2-0. Karczmarczyk trafił do siatki po podaniu nowego zawodnika Legii, Artura Wareckiego (34-letni zawodnik, który przyszedł z Victorii Zerzeń).

W naszym zespole zagrał także inny nowy zawodnik, Łukasz Winek z Naprzodu Zielonki. Ostatnia bramka meczu padła w 59. minucie, kiedy podanie Piotrowskiego wykorzystał Mateusz Kwiatkowski. Dwukrotnie doskonałe okazje miał jeszcze Warecki, ale najpierw trafił w słupek, a następnie w boczną siatkę. Wraz z pojawianiem się na boisku kolejnych podstawowych graczy naszej drużyny przewaga Legii wzrastała. Wynik nie uległ już jednak zmianie. Spotkanie obejrzało niespełna 200 widzów, którzy w drugiej połowie prowadzili doping.

Świt Warszawa 0-3 (0-2) CWKS Legia
0-1 1 min. Damian Karczmarczyk (as. W. Piotrowski)
0-2 26 min. Damian Karczmarczyk (as. Warecki)
0-3 59 min. Mateusz Kwiatkowski (as. W. Piotrowski)

CWKS: Pawlak - Dombrowicz, Gępczyński Ż, Guz, Filipiak (76. R. Jasiński) - Karpiński (52. Kwiatkowski), Polakowski, Warecki, Karczmarczyk (62. Zielonka) - W. Piotrowski (60. Świerczewski), Winek.