Grali przyjaciele

Fumen - Wiadomość archiwalna

Sobota stała przede wszystkim pod znakiem reprezentacji Polski. Jednak oprócz meczu biało-czerwonych swoje spotkania w II lidze rozgrywali nasi przyjaciele. Olimpia Elbląg podzieliła się punktami z Pelikanem Łowicz. Natomiast Zagłębie Sosnowiec pojechało walczyć o zwycięstwo do Polkowic. W niedzielę Pogoń pokonała Motor Lublin przed własną publicznością.

I liga: Pogoń Szczecin 2-0 Motor Lublin
Szczecińska Pogoń zdobyła komplet punktów w meczu z Motorem. W obecności 5 tysięcy kibiców, Portowcy wygrali 2-0. Pierwszą bramkę dla naszych przyjaciół strzelił w 27. minucie Maciej Mysiak. Wynik ustalił trzy minuty przed przerwą Marcin Nowak. Po siedmiu kolejkach Pogoń zajmuje czwarte miejsce w tabeli, ze stratą pięciu punktów do prowadzącego Górnika.

II liga wschodnia: Olimpia Elbląg 1-1 Pelikan Łowicz
Przyjaciele z Elbląg zremisowali 1-1 z wyżej notowanym rywalem. Do przerwy obie ekipy nie znalazły sposobu na umieszczenie piłki w siatce. Po zmianie stron prowadzenie gościom dał Łukasz Janczarek. Jednak w 65. minucie do remisu doprowadził Piotr Trafarski.
Po 8. kolejkach Olimpia z siedmioma punktami zajmuje 13. miejsce w lidze.

II liga zachodnia: Górnik Polkowice 1-0 Zagłębie Sosnowiec
Do ciekawego meczu doszło w Polkowicach. Zarówno Górnik, jak i nasi przyjaciele z Sosnowca walczą w obecnym sezonie o awans do I ligi. Przed meczem gospodarze zajmowali 3. miejsce a Zagłębie plasowało się zaledwie o dwa miejsca niżej. Niestety, przewaga gospodarzy się powiększyła, gdyż tuż przed końcem meczu zamieszanie w polu karnym wykorzystał Petr Pokorny i przesądził o losach rywalizacji.
Po 8. kolejkach sosnowiczanie nadal zajmują piąte miejsce tracąc do liderującego Górnika Polkowice 5 punktów.