Grali przyjaciele

Zagłębie wygrało przed własną publicznością z Polonią Słubice i po 14. kolejkach plasuje się na piątym miejscu w tabeli ze stratą 6 punktów do lidera z Radzionkowa. Słabiej radzi sobie Olimpia Elbląg, która dziś przegrała z GKS-em Jastrzębie. W poniedziałek Pogoń Szczecin pokonała Dolcan Ząbki i awansowała na 3. miejsce w tabeli I ligi.

II liga: Olimpia Elbląg 1-3 GKS Jastrzębie
Piłkarze Olimpii bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie z GKS-em, ale niestety później inicjatywę przejęli przyjezdni. Już w trzeciej minucie Tomasz Copik pokonał własnego bramkarza i Olimpia prowadziła wówczas 1-0. Niestety tylko przez 6 minut. W 9. minucie do wyrównania doprowadził Kamil Kostecki. Goście na prowadzenie wyszli w 25 minucie za sprawą Chrabąszcza. Wynik na 1-3 ustalił w 63 minucie Artur Łaciok.

II liga: Zagłębie Sosnowiec 2-0 Polonia Słubice
Zagłębie pewnie wygrało u siebie z Polonią Słubice. Sosnowiczanie prowadzenie mogli objąć już w piątej minucie, ale piłkę na poprzeczkę po strzale Filipowicza sparował Tumaszyk. W 26. minucie Pajączkowski dośrodkował z rzutu rożnego, a głową piłkę do siatki skierował Tomasz Szatan. Wynik został ustalony dwie minuty przed przerwą. Tomasz Łuczywek wrzucił piłkę w pole karne, a Filipowicz głową po raz drugi pokonał golkipera gości. W drugiej połowie sosnowiczanie nadal przeważali, ale kolejnych bramek już nie zdobyli.

I liga: Pogoń Szczecin 2-0 Dolcan Ząbki
W poniedziałek Pogoń pokonała przed własną publicznością Dolcan. Szczecinianie objęli prowadzenie w 19. minucie po trafieniu Rogalskiego. Wynik ustalił Piotr Dziuba 3 minuty po rozpoczęciu drugiej połowy. Goście kończyli w 10., po tym jak w 89 minucie jeden z graczy z Ząbek ukarany został drugą żółtą kartką. Spotkanie obejrzało zaledwie 2,5 tysiąca widzów.