Pieniądze na budowę stadionu Legii są niezagrożone. Budżet stolicy na 2010 rok został ustalony - fot. LegiaLive!
REKLAMA
REKLAMA

Ustalony budżet Warszawy na rok 2010. Pieniądze na stadion i korty niezagrożone

Bodziach, źródło: Gazeta Wyborcza / Urząd Miasta / własne - Wiadomość archiwalna

Podczas wczorajszej sesji budżetowej Rady Warszawy ustalono budżet stolicy na 2010 rok. Nie ma obaw, że zabraknie pieniędzy na stadion Legii. W przyszłym roku będzie to druga z największych (pod względem finansowym) inwestycji w naszym mieście. To właśnie PiS wytykał PO w czasie sesji. "Zaiste: to recepta na korki w Warszawie" - mówili radni PiS-u.
Budżet obronił ostatecznie SLD - warszawski koalicjant Platformy.

Budowa czterech trybun stadionu Legii powinna się zakończyć pod koniec 2010 roku. Wcześniej, bo tuż po zakończeniu sezonu piłkarskiego 2009/10, gotowe będą trzy trybuny - wschodnia oraz północna i południowa. Cała inwestycja pochłonie 461 milionów złotych z budżetu miasta.

Na zagospodarowanie terenów rekreacyjno -sportowych przy ul. Łazienkowskiej 1/3 w Warszawie wraz z modernizacją i rozbudową stadionu piłkarskiego oraz obiektów towarzyszących zaplanowano 226 milionów 241 tysięcy 424 złotych. Do końca tego roku na stadion wydano już 210 milionów 163 tysiące 61 złotych.
W roku 2011 na stadion Legii zaplanowano 25 milionów złotych. Łącznie nowy obiekt Legii kosztować więc będzie 461 milionów 404 tysiące 485 złotych.

Skończą modernizację kortów Legii
W budżecie miasta znalazły się także środki na modernizację kortów Legii przy ulicy Myśliwieckiej. W 2010 roku na tę inwestycję przewidziano 14 milionów złotych. Łącznie modernizacja kortów wyniesie 26 milionów 6523 zł. "W 2010 roku planuje się wykonanie robót ogólnobudowlanych w zakresie zaplecza zlokalizowanego w przestrzeni pod trybunami, zagospodarowanie terenu, wykonanie przyłączy energetycznych, cieplnych, wodociągowych i innych niezbędnych prac umożliwiających oddanie obiektu do użytkowania" - zapisano w projekcie.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.