Legia testowała czarnoskórego zawodnika w sparingu z Piasecznem - fot. Raffi

Sparing: Młoda Legia 2-0 KS Piaseczno (video)

Raffi - Wiadomość archiwalna

W arktycznych warunkach na boisku przy ul. Obrońców Tobruku Młoda Legia rozegrała dziś sparing z KS Piaseczno. Legioniści pokonali wicelidera III ligi 2-0. W pierwszej połowie drużyny nie stworzyły sobie zbyt wielu okazji, ale jedną udało się wykorzystać "wojskowym". W 33. minucie po ładnym rajdzie stopera Piotra Augustyniaka piłkę do siatki z 12 metrów skierował Adrian Rajczak.

Okazję do zdobycia gola po akcji Rafała Wolskiego miał również Maciej Górski, ale po jego uderzeniu piłka przeszła obok słupka. Drużyna z Piaseczna była groźna przy stałych fragmentach gry, ale blok defensywny Młodej Legii nie dopuścił do utraty gola.

Od początku drugiej połowy gra obu zespołów uległa ożywieniu. Niezłe tempo gry utrzymało się również po zmianach, które nastąpiły po godzinie gry. Na boisku pojawiło się m.in. 4 graczy Młodych Wilków spoza kadry Młodej Legii. Swoje sytuacje mieli goście ale dobrze w bramce spisywał się Osuch, a następnie Jałocha, który dwukrotnie interweniował w sytuacjach sam na sam. Zaraz po wejściu na murawę w poprzeczkę trafił Michał Efir, piłka niestety odbiła się tuż przed linią i wyszła w pole. W dwóch innych sytuacjach naszego napastnika w ostatniej chwili uprzedzał bramkarz KS-u. Druga bramka dla Legii padła w 78. minucie po pięknej dwójkowej akcji Dominika Furmana i Patryka Kamińskiego. Ten drugi oddał strzał tuż przy słupku i ustalił wynik na 2-0.

Młoda Legia 2-0 (1-0) KS Piaseczno
1-0 - 33 min. Adrian Rajczak
2-0 - 78 min. Patryk Kamiński

Młoda Legia: Osuch (60' Jałocha) - Zbozień (60' Bochenek), Lisiecki (60' Wydra), Augustyniak, Wasikowski (60' Cichocki) - Wolski (46' Starek), Łukasik (60' Furman), Furman (30' Kopczyński), Banasiak (60' Kamiński), Rajczak (46'Julian - testowany zawodnik) - Górski (60' Efir)