Viareggio Cup: Legia 4-1 Vicenza

Woytek - Wiadomość archiwalna

Młoda Legia pokonała Vicenzę 4-1 i zajęła drugie miejsce w swojej grupie. Do przerwy "wojskowi" remisowali 1-1, a trzy gole dające wysoką wygraną padły w drugiej połowie. Komplet punktów zdobyła drużyna Juventusu, która w ostatnim meczu nie dała szans Livorno wygrywając 4-0.

Legioniści, by zachować teoretyczne szanse awansu do dalszej fazy turnieju (4 z 12 zespołów z drugich miejsc wchodzi do 1/8 finału) musieli wygrać przynajmniej 3 bramkami i liczyć na korzystne rezultaty w innych grupach. Pierwsze warunek udało się dzięki dobrej skuteczności w końcówce spotkania spełnić, niestety układ punktów w pozostałych grupach eliminacyjnych eliminuje Młodą Legię z dalszych rozgrywek. Do awansu zabrakło dwóch kolejnych bramek strzelonych dziś, bądź chociaż jednej więcej zdobytej w remisowym pojedynku z Livorno, w którym nasza drużyna była stroną dominującą.

Młoda Legia 4-1 (1-1) Vicenza
0-1 - 5 min. Zichi
1-1 - 30 min. Zbozień
2-1 - 83 min. Banasiak
3-1 - 86 min. Efir
4-1 - 91 min. Efir

Legia Warszawa: Szumski - Lisowski, Zbozień, Lisiecki, Widejko - Kosecki, Łukasik (78' Kopczyński), Banasiak, Rajczak (56' Wolski) - Kamiński (63' Efir), Górski
Vicenza: Pampaloni, Lombardo, Meneguzzo, Devoto, Antinori (46' Frizzo), Carra (78' Romagna), Chesi, Sandoma, Benvegnu (67' Piccioni), Zichi, Bianconi