Młoda Legia wyeliminowała Podlasie - fot. Raffi

PP: Podlasie Sokołów Podl. 1-3 Młoda Legia (foto + video)

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Dziś w Sokołowie Podlaskim w spotkaniu Pucharu Polski Młoda Legia pokonała IV-ligowe Podlasie Sokołów Podlaski 3-1. Do przerwy gospodarze niespodziewanie prowadzili 1-0 po golu w szóstej minucie zdobytym przez Marcina Siedleckiego. Przewaga Młodej Legii nie podlegała dyskusji, ale przez 45 minut legioniści nie potrafili skierować piłki do siatki rywala. Minutę przed przerwą sędzia usunął z boiska jednego z piłkarzy Podlasia.

Fotoreportaż z meczu - 26 zdjęć

Legioniści zagrali w tym spotkaniu w składzie bez kilku podstawowych graczy, którzy wystąpili w meczu Młodej Ekstraklasy, bądź byli powołani do pierwszej druzyny.
Gospodarze wyszli na prowadzenie w szóstej minucie, kiedy Marcin Siedlecki po kontrze przelobował Czarka Osucha. Trzy minuty później gospodarze oddali kolejny celny strzał - tym razem Osuch bez problemu obronił. Później inicjatywę przejęli legioniści i przeważali cały czas. Niestety z 15 strzałów żaden nie znalazł drogi do siatki.

W ósmej minucie Kopczyński uderzył minimalnie nad bramką Podlasia. Trzy minuty później Starek trafił w boczna siatkę. W 15. minucie Widejko uderzał z rzutu wolnego, a bramkarz gospodarzy bronił na raty. Później z dystansu uderzał Łukasik, ale piłka ponownie nie wpadła do bramki. Bramkarza gospodarzy próbowali jeszcze pokonać Kopczyński i dwukrotnie Mikołajczak - raz z 20 metrów uderzył celnie, a za drugim razem próbował przelobować bramkarza.

W 44. minucie zawodnik Podlasia został ukarany drugą żółtą kartką - za faul na Bresiu w okolicy naszego pola karnego i musiał opuścić boisko. Cała pierwsza połowa była zresztą pełna nieczystej gry i fauli z obu stron.

Siedem minut po przerwie do wyrównania doprowadził Augustyniak. Sędzia mimo protestó gospodarzy podyktował rzut karny za faul na Starku, a pewnym egzekutorem jedenastki był właśnie Augustyniak, który doprowadził do wyrównania.

Legia wyszła na prowadzenie w 58. minucie za sprawą Augustyniaka. Po rzucie rożnym Breś główkował w poprzeczkę, a dobitka Augustyniaka okazała się skuteczna. Niestety strzelec dwóch bramek dla Legii szybko opuścił boisko, bo już w 62 minucie zobaczył czerwoną kartkę - za faul taktyczny - nieprzepisowe zatrzymanie rywala wychodzącego na czystą pozycję.

W 65 minucie Legia prowadziła już 3-1. Kopczyński dograł piłkę do Mikołajczaka, a ten z linii pola karnego uderzył tuż przy słupku. W 67. minucie Mikołajczak przebiegł pół boiska, ale jego strzał w okienko był zbyt lekki. Podlasie w 75. minucie odpowiedziało jednym celnym, ale lekkim strzałem.

W 79. minucie świetną dwójkową akcję przeprowadzili Rosłoń ze Starkiem, ale ten ostatni nie wykorzystał sytuacji sam na sam - bramkarz wybił piłkę na rzut rożny. Po rogu ponownie Rosłoń dograł piłkę na głowę Starka, a ten trafił w boczną siatkę. W 85 i 87 minucie dwa celne strzały oddali gospodarze. W 91. minucie dobrą okazję na podwyższenie wyniku miał Pogonowski, ale nie udało mu się zaskoczyć golkipera MKS strzałem z linii pola karnego.

Kolejne spotkanie Młoda Legia rozegra w sobotę o godzinie 12 w Gliwicach.

I runda PP, Mazowiecki ZPN: Podlasie Sokołów Podlaski 1-3 (1-0) Młoda Legia
1-0 6 min. Marcin Siedlecki
1-1 52 min. Piotr Augustyniak - karny po faulu na Kacprze Starku
1-2 58 min. Piotr Augustyniak (dob. strzału Ryszarda Bresia)
1-3 65 min. Radosław Mikołajczak (as. Michał Kopczyński)

Młoda Legia: Osuch - Breś, Lisowski (46. Augustyniak), Michalak, Widejko - Mikołajczak, Kopczyński, Łukasik, Starek Ż - Pogonowski, Patryk Kamiński Ż (46. Rosłoń).

Żółte kartki: Starek, Kamiński, Widejko, Rosłoń, Michalak
Czerwone kartki: (44 min.) - Augustyniak (62 min.)

Widzów: 180

Fotoreportaż z meczu - 26 zdjęć Raffiego

Rywalem Legii w kolejnej rundzie PP będzie jedna z następujących drużyn: Orzeł Wierzbica, Mazur Karczew, Legionovia Legionowo, Radomiak Radom, Wisła II Płock, Pogoń Siedlce lub Nadnarwianka Pułtusk.