Młodzicy: Legia 38-107 GOSiR Piaseczno (foto + video)

źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Legijna drużyna młodzików z roczników 96-98 zadebiutowała dziś w rozgrywkach ligowych, ulegając 38-107 GoSiR-owi Piaseczno. Mocny przeciwnik, mający już na koncie wysokie zwycięstwo w Siedlcach, od początku przystąpił do ataków, wykorzystując błędy i słabe jeszcze zgranie legionistów. Choć nasi gracze starali się, a Piotrek Huang i Michał Otto co jakiś czas dziurawili kosz przeciwnika, przewaga ciągle rosła, aż do samego końca spotkania. Poniżej film, zdjęcia oraz relacja z meczu:

Już po pierwszej kwarcie goście prowadzili 28 punktami, a do przerwy uzyskali aż 44 oczka przewagi. Takiego przebiegu meczu można jednak było się spodziewać. Nabór do naszego zespołu został przeprowadzony dopiero tego lata i większość zawodników ma jeszcze kłopoty z podstawami zachowania na boisku. W ostatniej kwarcie trener piaseczyńskiej drużyny wystawił bardziej rezerwowy skład (podobnie zresztą jak Legia) i gra nieco się wyrównała. Trener Robert Chabelski nie przywiązuje wielkiej wagi do wyników w obecnym sezonie wiedząc, że dla większości graczy to w ogóle pierwsze kroki w koszykówce. Różnica w starciu z bardziej doświadczonymi, wyszkolonymi i dysponującymi lepszymi warunkami fizycznymi drużynami jest na razie zbyt wielka, by liczyć na korzystne rezultaty w większości spotkań. Można jednak mieć nadzieję, że z czasem po wylaniu hektolitrów potu na treningach nasi młodzicy nawiążą do niedawnych sukcesów swoich starszych kolegów z rocznika 1989.

Legia'96 38-107 (8-36,12-28,12-31,6-12) GOSiR Piaseczno

Legia: Piotr Huang 13, Michał Otto 12, Kajetan Kozieł 7, Robert Urbanek 0, Adrian Pierściński 0 oraz Paweł Godziuk 4, Sami Fekari 2, Rafał Chojecki 0, Marcin Rabikowski 0, Mariusz Rosiejka 0.
Trener: Robert Chabelski.