Wygrana na początek

źródło: cwkslegia.pl - Wiadomość archiwalna

Dziś siatkarze CWKS Legia rozegrali pierwsze ligowe spotkanie po reaktywacji sekcji. W meczu rozegranym w hali na Ursynowie legioniści wygrali z WTS Warka 3-2 (17-25, 25-22, 23-25, 25-17, 15-13). Skład Legii: Drabkowski, Górecki, Świerżewski, Kąkowski S., Burzec, Michalak, libero Gradowski oraz Orzechowski, Kępka, Chmielewski, Kąkowski A., Jajszczak.
Mecz rozegrany dzisiaj na Ursynowie miał kilka faz. Kluczowy był czwarty set, w którym Legia przegrywając już w setach 1:2 rozpoczęła czwartą partię od stanu 0:7. Wtedy po czasie wziętym przez trenera Legii nastąpiła nagła odmiana. Legioniści szybko doprowadzili do wyrównania i pewnie wygrali seta do 17. Tie break cały czas układał się po myśli Legii. Niestety w końcówce na prowadzenie 13:12 wyszła Warka. W tym momencie dramaturgia meczu sięgnęła zenitu. Po ataku Sławka Kąkowskiego piłka wyraźnie otarła się o blok, ale sędzia najpierw uznał, że bloku nie było i przyznał punkt Warce. Protesty, a zwłaszcza konsultacja z drugą sędziną i przyznanie się zawodnika z Warki do dotknięcia piłki spowodowały zmianę decyzji na 13:13. Potem Warka zaatakowała w aut, a ostatni punkt atakiem zdobył Sławek Kąkowski.