Metro rozgromiło MMKS Kędzierzyn!

źródło: volley.pl - Wiadomość archiwalna

Coraz lepiej spisują się juniorzy METRA w finałach mistrzostw Polski juniorów w Kędzierzynie-Koźlu. W dniu dzisiejszym, w walce o pierwsze miejsce w swojej grupie, juniorzy METRA wygrali z gospodarzami turnieju 3-0 (25-22, 26-24, 29-27).

Był to bardzo emocjonujący mecz, METRO rozpoczęło w następującym składzie: Wrona, Nowakowski, Walendzik, Grobelny, Radomski, Wierzbowski, libero Wróbel, na zmianach Mikołajczak. Pierwszego seta METRO wygrało dosyć pewnie, natomiast w drugim zdarzyła się rzecz rzadko spotykana. METRO przegrywało już 19-24 i w ustawieniu, kiedy na zagrywce był Jakub Radomski, METRO po wspaniałej grze zdobyło siedem kolejnych punktów, wygrywając seta 26-24. Trzeci set to walka punkt za punkt, ale w końcówce znów lepsi okazali się siatkarze METRA wygrywając 29-27. Wynik ten oznacza, że METRO zajęło pierwsze miejsce w swojej grupie i jutro zagra w półfinale mistrzostw Polski ze SKRĄ Bełchatów.
Bełchatów przed południem przegrał 1-3 z Delicpolem Częstochowa, także jutro w drugim półfinale Delicpol zagra z MMKS Kędzierzyn-Koźle. Zwycięzcy półfinałów zagrają w niedzielę o złoty medal.