Otwarcie nowego muzeum Legii nastąpi 23 października - fot. LegiaLive!
REKLAMA

Otwarcie klubowego muzeum 23 października

Bodziach - Wiadomość archiwalna

23 października, w dniu rocznicy urodzin Kazimierza Deyny otwarte zostanie nowe muzeum Legii, które znajdować się będzie od strony ulicy Łazienkowskiej, pod trybuną północną, czyli nową "Żyletą". Muzeum będzie o wiele bogatsze w porównaniu z tym, które przez ostatnich kilka lat funkcjonowało pod trybuną Krytą. Znajdzie się w nim także krzesełko ś.p. Kazimierza Górskiego.

To, od czasu śmierci "Trenera Tysiąclecia", na trybunie Krytej zostało oznaczone specjalną tabliczką i na każdym meczu pozostawało puste. Zachowano je podczas rozbiórki trybuny zachodniej i teraz znajdzie się w nowym muzeum. W nim możliwe będą np. prezentacje multimedialne.

Na pewno nowe muzeum będzie bardziej otwarte na kibiców niż dotychczasowe. Fani będą mogli je zwiedzać w określonych godzinach. Prawdopodobnie zwiedzanie samego muzeum będzie bezpłatne. W planach są okazjonalne, czasowe ekspozycje, dotyczące np. różnych rocznic i wydarzeń.Krzesełko zarezerwowane pośmiertnie dla Kazimierza Górskiego - fot. LegiaLive!

przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.