San Siro - fot. Szymon Staniec
REKLAMA

Stadiony: San Siro

Szymon - Wiadomość archiwalna

Stadionu Giuseppe Meazzy potocznie zwanego "San Siro" nie trzeba specjalnie przedstawiać. Słyszał o nim chyba każdy kibic piłki nożnej. Będąc jednak świeżo po derbach Inter – Milan chciałbym przybliżyć choć trochę fenomen tego obiektu.

Zdjęcia San Siro - 28 zdjęć Hagiego

Stadion znajduje się w dzielnicy San Siro, stąd ten jego słynny przydomek. Został wybudowany w 1925 roku. Inaugurującym meczem oczywiście były derby, zakończone zwycięstwem Interu. W późniejszym czasie nadano mu imię Giuseppe Meazzy – mistrza świata, piłkarza obu mediolańskich drużyn. Od samego początku, co świadczy o uwielbieniu Włochów do futbolu, stadion ten był projektowany wyłącznie do rozgrywania meczów piłkarskich. Przez długi czas grała na nim tylko drużyna Milanu, ale po wojnie władze miasta zadecydowały, że będzie on również "domem" Interu.

San Siro było kilkukrotnie przebudowywane. W pewnym okresie mogło pomieścić nawet 150 tysięcy ludzi. Obecnie, po modernizacjach, spotkanie może obejrzeć ponad 85 tysięcy kibiców. Trybuny południowe za bramką (Curva Sud) zajmuje młyn Rossonerich, a północne (Curva Nord) Interu. Szczerze mówiąc chciałbym poznać okoliczności dogadywania się kto gdzie siedzi ;)

Podobnie jak w przypadku relacji ze stadionów świata, zachęcamy Was do współtworzenia tego działu. Wasze zdjęcia i opisy stadionów wysyłajcie na adres ultras@legialive.pl.

Zdjęcia San Siro - 28 zdjęć Hagiego

Stadio Renato Dall'Ara
Estadio Hernando Siles
Otwarcie Juventus Arena już za kilka miesięcy
Gradski stadion u Poljudu - obiekt Hajduka
Stadiony MŚ w RPA
Stadiony Euro 2008: St. Jakob-Park
Stadiony Euro 2008: Ernst-Happel Stadion
Stadiony Euro 2008: Klagenfurt
fot. Szymon Staniec

San Siro w czasie meczu Milan - Lazio we wrześniu 2005 - fot. Piotrek
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.