Koszykarze Legii przygotowują się do sobotniego meczu z AZS-em - fot. Bodziach

Koszykówka: OSSM W-wa 88-85 Legia (sparing)

Bodziach, vid. Hugollek - Wiadomość archiwalna

Koszykarze Legii po bardzo zaciętym meczu, minimalnie przegrali w sparingu z szóstą drużyną II ligi, OSSM-em Warszawa 88-85. Wynik meczu przy Konwiktorskiej ważył się do ostatniej sekundy, ale rzut Tomka Rudko za 3 punkty, równo z syreną nie znalazł drogi do kosza. Był to ostatni sparing naszej drużyny przed sobotnim meczem ligowym z AZS-em UW. Serdecznie zapraszamy na Służewiec. Fotoreportaż z meczu - 21 zdjęć Bodziacha

Cały mecz był bardzo wyrównany, a gdyby nie pomyłki sędziowskie, wynik mógłby być zupełnie inny. Nie on jednak był tego dnia najważniejszy, bo obaj trenerzy chcieli przetestować nowe rozwiązania taktyczne. Legioniści na prowadzenie wyszli dopiero w II kwarcie. Po przerwie OSSM jednak odrobił straty i później długo wynik był bliski remisu. W końcówce Legia miała kilka okazji by wyjść ponownie na prowadzenie, ale najpierw Tomek Rudko wykorzystał tylko jeden z dwóch rzutów osobistych, a w rewanżu gospodarze trafili oba rzuty wolne i prowadzili trzema oczkami. W ostatniej akcji Legia próbowała doprowadzić do remisu rzutem za 3 punkty, ale rzut naszego zawodnika nie znalazł drogi do kosza. W porównaniu z przedsezonowym sparingiem, wygranym przez OSSM ponad 20 punktami, tym razem nasz zespół prezentował się znacznie lepiej.

Miejmy nadzieję, że jeszcze lepiej legioniści wypadną w sobotnim spotkaniu z AZS-em.

OSSM W-wa 88-85 (28-22, 22-29, 22-16, 16-18) Legia
Legia: Nawrot 17 (1), Jaremkiewicz 16 (2), Podobas 13 (1), Rudko 13, Chojecki 6, Piętka 6, Grzejszczyk 5, Złomańczuk 3, Kowalik 2, Michalak 2, Ciepliński 0, Stokłuska -.