Marko Lukać ustalił wynik meczu z Elaną - fot. Raffi

Młodzież: mecze weekendowe

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Niemal wszystkie roczniki Młodych Wilków wygrały wysoko swoje sobotnie mecze. Najwyższe zwycięstwo odnieśli chłopcy z rocznika 2000 - aż 15-0 z Widokiem Lublin. Jedyną porażkę (1-2 z Zawiszą '96) ponieśli trampkarze, a remisowali w Bełchatowie gracze roczników '95 i '97. W niedzielę Młode Wilki '94 zremisowały 2-2 z ŁKS-em. Żacy CWKS Legia po porażce w ostatnim meczu zajęli 3. miejsce na turnieju halowym w Nadarzynie, ale nagroda dla najlepszego zawodnika przypadła legioniście Michałowi Paradowskiemu.

Bardzo dobrze wypadła na turnieju Orzeł Cup drużyna trampkarzy młodszych CWKS'97, która w stawce 13 drużyn zajęła drugie miejsce.

Legia 93 2-0 (1-0) Elana Toruń 92/3 Zdjęcia z meczu
1-0 26 min. Sebastian Dąbrowski (as. gracz testowany 3)
2-0 76 min. Marko Lukac (as. Michał Kępka)

Legia: gracz testowany 1 - Kępka (41' Todorović), Gołębiewski, gracz testowany 2, gracz testowany 3 - Dąbrowski (57' Żywko), Latos (41' Prusinowski, 53' Kępka), gracz testowany 4, Żywko - Lukac, gracz testowany 5

Wobec oddelegowania dużej części piłkarzy (w tym wszystkich z rocznika 1992) do treningów z Młodą Legią, znaczną część składu stanowili w sobotnim meczu gracze testowani. Mimo tego, Legia zdołała pokonać lidera ligi woj. kujawsko-pomorskiego, który długimi minutami stawiał Młodym Wilkom poważny opór. Gole zdobyli: Sebastian Dąbrowski i Marko Lukac.

Legia 94 2-2 (0-1) ŁKS Łódź 94 - Zdjęcia z meczu
0-1 25 min. Bartek Szymański (głową)
1-1 66 min. Dominik Ochman (as. Patryk Sokołówski)
2-1 69 min. Dominik Ochman (as. gracz testowany)
2-2 80+2 min. Radosław Surowiec

Legia: Zieliński - Przysowa (41' Gołębiewski), Fabiszewski, Rozmus, Jagiełło - Żegleń, Sokołowski, gracz testowany, Turzyniecki - Ochman - Janusiewicz (41' Mazek)

W jedynym sparingu rozegranym w niedzielę na Łazienkowskiej juniorzy młodsi zremisowali 2-2 z ŁKS-em. Wynik nie krzywdzi żadnej ze stron. W pierwszej połowie lekką przewagę mieli łodzianie, a legioniści zdawali się nie mieć koncepcji w akcjach ofensywnych. Po przerwie dwukrotnie bliski zdobycia gola był Kamil Mazek, ale to ustawiony dziś stosunkowo ofensywnie Dominik Ochman zamienił na gole dwa prostopadłe podania od środkowych pomocników. Goście również mieli 2-3 groźne sytuacje, ale Zieliński był na posterunku. Gdy wydawało się, że wynik nie ulegnie zmianie, w 3. minucie doliczonego czasu gry, po stałym fragmencie gry łodzianie znaleźli w końcu drogę do bramki Legii po zamieszaniu w polu karnym i kilku dobitkach.

GKS Bełchatów 95 1-1 (1-0) Legia 95
1-0 20 min.
1-1 77 min. Damian Kucharski (as. rzut wolny Łukasz Dziewicki)

Śmiłowski - Waszkiewicz, Piórkowski, Kucharski, Juźwik - Romachów, Dziewicki, Parobczyk, Piwowarczyk - Stolarz, Śmigielski oraz: Milewski, Wilimowski, Pasim

Legioniści po raz drugi w tym roku zremisowali. Gospodarze nastawieni byli raczej na zabezpieczenie własnej bramki, ale jedna z szybko wyprowadzonych przez nich akcji ofensywnych zakończyła się golem. Młode Wilki uzyskały wyraźną przewagę w polu, dążyły do odrobienia strat, stwarzając sobie multum okazji. Wyrównanie padło dopiero w końcówce, kiedy po rzucie wolnym egzekwowanym przez Łukasza Dziewickiego stoper Legii Damian Kucharski po raz kolejny pokazał, że potrafi się znaleźć w polu karnym przeciwnika przy stałych fragmentach gry.

CWKS Legia 94 3-1 CWKS Legia 95
Gole: Kopeć, Orzechowski, Pydyn - Słowik (as. Olszak)

Skład rocznika 95:
I połowa:
Dobiesz - Cybulski, Witek, Podsiedlik, Jaworek - Dołoszyński, Bielecki, Sajecki, Puza, Katri - Kubicki

II połowa:
Przesmycki - Przygoda, Witek, Sysik, Olszak - Jędrzejczyk, Masny, Kubicki,Słowik,Katri - Melich

Obie drużyny zagrały po raz pierwszy w tym roku sparing na otwartym powietrzu. Trenerzy Walewski i Zasada skorzystali ze wszystkich zawodników znajdujących się w kadrach. Obu zespołom zależało na zdobyciu bramek, ale lepsi okazali się tym razem zawodnicy ze starszego rocznika, którzy zdobyli trzy gole, tracąc tylko jednego. Mimo wszystko gra była momentami zaskakująco wyrównana, choć nie zawsze płynna.

Legia 96 1-2 (1-0) Zawisza Bydgoszcz 96
1-0 6 min. gracz testowany (as. Michał Podsiadło)
1-1 66 min. Michał Cywiński
1-2 76 min. Maciej Tajs

Legia: Jędraszczak (41' Koncki) - Najemski (41' Ozga), Zakrzewski, Baranowski - Rakowski, Knyziak, Podsiadło (41' Turżonek, 71' Nidzgorski), Suchanek (17' Szmołda) - Nidzgorski (41' Anczewski), gracz testowany

Po meczu pełnym dramatycznych zmian sytuacji legioniści ulegli 1-2 Zawiszy Bydgoszcz. O ile w pierwszej połowie podopieczni Tomasza Sokołowskiego zdominowali grę, o tyle po przerwie więcej okazji stworzyli sobie bydgoszczanie i to oni zdołali w ostatnich minutach meczu zapewnić sobie zwycięstwo. Na domiar złego legioniści stracili na skutek kontuzji dwóch graczy podstawowego składu - Michała Suchanka i Daniela Turżonka. Na szczęście ich urazy nie wyglądały groźnie i można mieć nadzieję, że niedługo powrócą do pełnej sprawności.

5-5 67 min. Eryk Więdłocha as. Mateusz Wieteska

Legia: Jaroszko (36' Wojcieszak) - Zabłocki, Piątek (25' Więdłocha), Wieteska, Witkowski - Krasuski (50' Polak), Podlecki, Maj, Zaradny (55' Brzosko) - Wiśniewski, Mamla

Niespodziewany przebieg miała sobotnia potyczka w Bełchatowie. Legioniści pod dużym naciskiem gospodarzy zupełnie nie realizowali założeń taktycznych, popełniali proste błędy i tracili gola za golem - po 22 minutach gry było już 5-0 i blamaż był blisko. Sytuacja wymusiła dokonanie kilku korekt w składzie. Tuż przed przerwą Konrad Zaradny zdobył pierwszego gola dla naszej drużyny, dając sygnał do ataku w drugiej połowie. W drugiej odsłonie role się odwróciły - to legioniści wysoko kryli, realizowali zadania w obronie i ataku, a konsekwencja w grze przyniosła im szybko dwa kolejne gole. W końcówce dwa kolejne trafienia uzyskał Eryk Więdłocha i tylko kilku minut zabrakło, by odnieść w tym spotkaniu zwycięstwo, gdyż okazji ku temu nie zabrakło. Mimo nagany za pierwsze pół godziny meczu, należą się naszym zawodnikom pochwały za wolę walki i ambitną oraz konsekwentną grę do ostatniej minuty.

Turniej Orzeł Cup o Puchar Kanclerza WSM (rocznik 1997):

Bardzo dobrze spisali się na turnieju rozgrywanym w praskiej hali przy ul. Szanajcy podopieczni Michała Kapusty. Dzięki dobrym występom w grupie eliminacyjnej i finałowej legioniści ustąpili jedynie graczom AON Rembertów, zajmując miejsce na drugim stopniu podium.

Mariusz Cybulski (1 bramka, 1 asysta)
Filip Figielski, Paweł Olek, Mateusz Królak (1 bramka)
Piotr Lewiński, Krzysztof Łuczywek (1 asysta)

Bramki dla drużyny w finałach:
Dawid Kupiec (2 bramki)
Paweł Olek (1 bramka, 1 asysta)
Filip Figielski, Piotr Lewiński, Tomasz Rzepliński (1 bramka)
Mariusz Cybulski (2 asysty)

Skład CWKS Legii Bemowo 97 na turnieju: Michał Rosłaniec, Krzysztof Łuczywek, Paweł Olek, Dawid Kupiec, Piotr Lewiński, Kuba Bratkowski, Mateusz Królak, Tomasz Rzepliński, Filip Figielski, Łukasz Kulczyński, Mariusz Cybulski, Piotr Żukowski, Damian Słupski, Sebastian Król.
Trener: Michał Kapusta i Krzysztof Wojtkowski (trener bramkarzy)

Turniej Żaków - Nadarzyn

Drużyna CWKS Legia Bemowo 99 przystąpiła do turnieju poważnie osłabiona chorobami i kontuzjami sporej liczby graczy. W bramce Filipa Kąkola (złamał rękę) zastąpić musiał Jacek Cyburski i pokazał się z dobrej strony. Szczególnie udany był w jego wykonaniu pojedynek z gospodarzami, w którym, jak przystało na gracza z pola, popisywał się dobrą grą nogami. Poza wyjściową piątką nie było niestety ani jednego gracza rezerwowego i to widać było w końcowej fazie turnieju. Pierwsze cztery spotkania legioniści wygrali i wydawało się, nawet mimo porażki 2-3 z UKS Łady, że nic nie odbierze im zwycięstwa. Wszyscy gracze z pola popisali się skutecznością - każdy z nich zdobył w całym turnieju przynajmniej po dwie bramki (najwięcej, bo 5, Michał Paradowski). Niestety w meczu decydującym o pierwszej lokacie gracze CWKS mimo dużej przewagi, licznych okazji i rzutu karnego (niewykorzystany...) ulegli 0-1 UKS-owi Nowa Wieś, który tym samym został triumfatorem turnieju. Legioniści zajęli miejsce na najniższym stopniu podium, a oprócz dyplomu za 3. miejsce zabrali ze sobą puchar dla najlepszego zawodnika turnieju, który przypadł Michałowi Paradowskiemu.

Wyniki meczów CWKS Legia 99:
Legia 2-0 Piast (gole: Laskus, Paradowski)
Legia 2-1 AP OSiR Żyrardów (Szczubełek, Paradowski)
Legia 4-0 GLKS Nadarzyn I (Laskus, Janusz, Paradowski, Paradowski)
Legia 1-0 GLKS Nadarzyn II (Janusz)
Legia 2-3 UKS Łady (Szczubełek, Paradowski)
Legia 0-1 UKS Nowa Wieś

Skład CWKS Legia Bemowo 99: Jacek Cyburski - Mikołaj Janusz, Bartek Szczubełek, Michał Paradowski, Mateusz Laskus.

9-1 66 min. Michał Malesa as. Antoni Gańko

Legia: Musiał - Janicki, Rybak, Kostrzycki, Hryniuk, Gańko, Majchrowicz, Parzych, Malesa, Faliszewski, Skrzyński, Antolak, Pruszyński, Staśkiewicz, Barwiński, Wawrzyn, Możdżonek, gracz testowany

Wbrew temu, co mógłby sugerować wynik, drużyna z Lublina nie była łatwym przeciwnikiem i mimo szybko objętego prowadzenia legioniści mieli spore kłopoty, by je powiększyć. W drugiej tercji gole nie padły, a gdyby nie doskonała postawa Filipa Musiała, to goście mogliby zdobyć bramkę kontaktową. Ostatnie 25 minut należało już zdecydowanie do podopiecznych Radosława Boczka, którzy zdobyli 7 goli, samemu tracąc tylko jednego.

15-0 Daniel Cichocki

Legia: Warszawski - Blok, Machnacki, Borychowski, N. Zawistowski, M. Zawistowski, Różański, Kucharek, Cichocki, Neuman, Zieliński, Szafran

W przeciwieństwie do swoich starszych kolegów, gracze Widoku z rocznika 2000 od początku zdecydowanie ustąpili pola Młodym Wilkom. Efektem były szybko strzelone bramki i powiększanie przez podopiecznych Piotra Głązowskiego przewagi do końca spotkania.

6-0 Błażej Bartkiewicz asys. Sharma

Legia: Ciesielski, Goliński, Anusik, Szczepaniak, Marchwicki, Phan, Linkowski, Górniewicz, Graczyk, Mateusz Cichocki, Sharma, Kraśniewski, Bartkiewicz, Radkowski, Napiórkowski, Goureau, Zieliński

13-1

Legia: Śledziak, Skiba - Małczak, Peda, Wysokiński, Kowalski, Kruk, Rudnicki, M. Kruszewski, K. Kruszewski, Toczyski, Brodowski, Mitas, Owczarek

Legia 2003 - Gwardia Warszawa 2003

Skład Legii: Arak Filip, Balcerak Maciej, Brojek Filip, Dankowski Wiktor, Juritka Piter, Kazana Jakub, Kowalczyk Wiktor, Lemański Daniel, Petsch Aleksander, Randak Mikołaj, Szewczyk Filip, Ślendak Bartosz, gracz testowany
Trenerzy: Dominik Jarosz, Goncalo Feio

Młode Wilki 2003 rozpoczęły cykl tegorocznych sparingów meczem z Gwardią. W grze naszej drużyny, której zawodnicy trenują dopiero od kilku/kilkunastu tygodni widać było spore postępy poczynione w ostatnim czasie. To zaowocowało bardziej płynną grą, większym zdyscyplinowaniem na boisku, ale i jeszcze większą zabawą, jaką mieli nasi gracze z gry. Obie drużyny miały okazję cieszyć się ze zdobytych goli, ale o wiele więcej warte są zdobyte w tak ważnej fazie doświadczenia.

Młode Wilki 2001 w meczu z Ożarowianką.

Młode Wilki 2002 w meczu ze Zniczem.

Młode Wilki 2003 w meczu z Gwardią.

CWKS 99 na turnieju w Nadarzynie.

Sparing CWKS 94 z CWKS 95.

Młode Wilki 99 pokonały 9-1 Widok Lublin - fot. gfaliga

CWKS Legia 97 zajęła drugie miejsce na turnieju Orzeł Cup. Poniżej filmy z turnieju (fot. - nike)