fot. Mishka
REKLAMA

Pod lupą LL! - Janusz Gol

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

Pierwsze wiosenne mecze to okazja do debiutów w barwach Legii dla zawodników, którzy zimą trafili na Łazienkowską. Po Dejanie Kelharze i Michale Hubniku okazję do pierwszego występu w składzie "wojskowych" dostał Janusz Gol. Były zawodnik GKS Bełchatów w spotkaniu z Ruchem Chorzów pojawił się na murawie od pierwszej minuty. Od razu trafił więc pod lupę LL!.

Obserwacje Gola były ważne nie tylko z powodu zamieszania związanego z jego transferem do Legii. Wiele wskazuje, że nowy legionista rozpocznie niedzielne spotkanie z Polonią Warszawa w pierwszym składzie. Z powodu żółtych kartek pauzował będzie bowiem Ariel Borysiuk, a wciąż nie jest pewne czy do pełni sił wróci Ivica Vrdoljak. W takiej sytuacji Maciej Skorża będzie musiał postawić na 25-latka.

W meczu z Ruchem Chorzów Gol spędził na murawie tylko trzy kwadranse. W tym czasie jednak nie zachwycił. Mimo to, Skorża chwalił go po spotkaniu. "Zależy mi, żeby Janusz szybko wkomponował się w drużynę. W Chorzowie Gol zagrał dobrze, nie chował się, zmieniał ciężar gry, myślę że z meczu na mecz będzie coraz lepiej" – uważa szkoleniowiec Legii.

Choć trener mocno wspiera Gola, to póki co piłkarz nie pokazał nic wielkiego. W Chorzowie mogło podobać się jego dogranie do Alejandro Cabrala z 19. minuty. 25-latek prostopadłym podaniem próbował uruchomić wówczas Argentyńczyka, ale bramkarz chorzowian okazał się szybszy. Dużo gorzej było w 30. minucie. Gol nie zrozumiał się wówczas z Borysiukiem i rywale przejęli piłkę pod bramką Legii. Szczęśliwie nie potrafili skorzystać z prezentu.

W trzech kwadransach w barwach Legii Gol nie pokazał nic wielkiego. Jeżeli w meczu z Polonią ma być pewnym punktem "wojskowych", to musi zagrać zdecydowanie lepiej.


Poniżej przedstawiamy meczowe statystyki Janusza Gola.

JANUSZ GOL
Czas gry: 45 minut
Kontakty z piłką: 37
Strzały celne: 0
Strzały niecelne: 0
Podania celne: 25
Podania niecelne: 6
Faulował: 1
Faulowany: 4
Straty piłki: 5




fot. Mishka
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.