Feta kibiców ŁKS-u - fot. lksfans.pl
REKLAMA
REKLAMA

Na stadionach: Feta ŁKS-u w rytmie hard bassu

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Zdecydowana większość lig zakończyła już rozgrywki. W minionym tygodniu świętować mogli fani m.in. Zawiszy, Olimpii Elbląg, Wisły Płock czy Hutnika Warszawa. Niezła feta miała miejsce w Łodzi, po ostatnim meczu ŁKS-u.

Łodzianie uczcili w ten sposób zapewniony już jakiś czas temu awans do ekstraklasy. Na mieście ciekawie było i przed, i po meczu, co możecie zobaczyć na poniższych filmach. Świętowano także w innych miastach.

Świętowanie na trybunach i na murawie
W niższych ligach często kibicom nie robiono problemów ze świętowania z piłkarzami na placu gry. Inaczej uczynił Zawisza, który mając w pamięci konsekwencje po meczu Lecha z Legią na swoim stadionie, ograniczył się do fetowania awansu na trybunach i na mieście.

Słabiutko wyglądają liczby wyjazdowe w ostatnich tygodniach. Wszystko za sprawą ogólnopolskiego zakazu wpuszczania kibiców gości. W tygodniu najliczniej na wyjeździe pokazali się kibice Wisły Płock, którzy do niedalekiego Otwocka przyjechali w 120 osób. Ze względu na śmieszne liczby i nikłą inwencję twórczą grup ultras, w tym tygodniu nie wybraliśmy najlepszego wyjazdu i oprawy. Miejmy nadzieję, że wszystko wróci do normy wraz z początkiem nowego sezonu.

Dopingowali trampkarzy
Oprócz meczów ligowych, czasami kibice mobilizują się na mecze drużyn młodzieżowych. Tak było przed tygodniem przy okazji spotkania juniorów starszych Polonii i Legii przy Konwiktorskiej, na którym pojawiło się 50 fanów KSP z racami. Sandecja na meczu trampkarzy z Dunajcem stawiła się wielokrotnie liczniej (ok. 1000 osób na trybunach) i zaprezentowała hasło "Walcz, trenuj, wierz głęboko, w piłce możesz zajść wysoko" podświetlone stroboskopami (film). Później "Sączersi" odpalili kilkanaście rac i przez cały mecz prowadzili doping w asyście bębna.

Taczka dla Stawowego
Koniec rozgrywek często oznacza zmiany w kadrach klubowych oraz na ławkach trenerskich. Zwolnienia trenera domagają się kibice GKS-u Katowice, którzy na pomeczowej konferencji prasowej stawili się z taczką. Wcześniej machali Wojciechowi Stawowemu chusteczkami, a na płocie wywiesili transparent, którego przesłanie nie jest trudne do wychwycenia "WYczekujemy PIERwszej męskiej decyzji... co DALEJ?!".

Awanse i spadki:
Awansowali do II ligi: Calisia Kalisz, ROW Rybnik, Garbarnia Kraków, Pogoń Siedlce, Olimpia Zambrów, Chrobry Głogów i Bytovia Bytów. Blisko awansu jest także Wisła Puławy. Do III ligi spadli: Motor Lublin, Puszcza Niepołomice, OKS Otwock, Tur Turek, Lechia Zielona Góra, Polonia Nowy Tomyśl, Polonia Słubice. Do III ligi awansowali m.in.: Sparta Brodnica, Orlęta Radzyń Podl., Hutnik Warszawa, Start Namysłów, ŁKS Łomża, Orzeł Kolno, Granat Skarżysko, Granica Kętrzyn, a bliski awansu jest JKS Jarosław.

Kibiców innych drużyn zachęcamy do wysyłania własnych relacji, liczb wyjazdowych itp. na adres ultras@legialive.pl - aby nasze raporty były jak najbardziej rzetelne.

I liga:

Ruch Radzionków - Podbeskidzie Bielsko-Biała (50).
Fani Ruchu protestowali przez 80 minut, a doping rozpoczęli dopiero w końcówce. Na płocie wywiesili transparent "Polacy mają w sobie instynkt wolności. W Polsce nie można rządzić terrorem", który próbowała zerwać ochrona (nieskutecznie). Radzionkowianie na swój sektor wpuścili 50 kibiców TSP.

Sandecja Nowy Sącz - KSZO Ostrowiec Św. (-).
Na ostatnim meczu sezonu na stadionie Sandecji stawiło się 2,5 tys. osób, w tym 100-osobowa grupa kieleckiej Korony. Gospodarze wywiesili transparenty: "Żaden polityk nie sprosta tej regule, najpierw dać coś z siebie, potem zgarnąć całą pulę!", "Chcecie naprawiać kibiców, zacznijcie od siebie!" oraz transparent skierowany do piłkarzy: "Dziękujemy wam za walkę i ambicję!".

GKS Katowice - Pogoń Szczecin (-).
W ostatnim meczu sezonu piłkarze GKS-u przegrali z Pogonią. Katowiczanie od dłuższego czasu domagali się zmiany trenera i po meczu machali białymi Wojciechowi Stawowemu chusteczkami. 3 tysiące kibiców od początku meczu dopingowały GieKSę. Na płocie wywiesili m.in. transparent "Adam Ledwoń - pamiętamy". W II połowie na trybunie wywieszono transparent z hasłem "WYczekujemy PIERwszej męskiej decyzji... co DALEJ?!". Pod adresem Stawowego machano białymi chusteczkami i skandowano "Wojciech Stawowy auf wiedersehen". Na pomeczową konferencję prasową kibice GKS-u wybrali się z taczką.

ŁKS Łódź - Flota Świnoujście (-).
Około 7 tysięcy fanów przyszło na ostatnie w tym sezonie spotkanie piłkarzy ŁKS-u. Sporo działo się już przed meczem - w południe na mieście fani urządzili sobie dobrą zabawę przy muzyce i pirotechnice. Z większości osiedli zorganizowano pochody na stadion. Po wysoko przegranym meczu łodzianie świętowali awans na imprezie zorganizowanej przez klub. Wraz z nimi wszystkie zgody, w tym 110 fanów Lecha Poznań i 7 fanów Realu Madryt z flagą "Ultras Sur".

II liga:

OKS Otwock - Wisła Płock (120).
120 fanów Wisły wybrało się do niedalekiego Otwocka, a po meczu mogli świętować awans na zaplecze ekstraklasy.

Puszcza Niepołomice - Olimpia Elbląg (60).
Do Niepołomic pojechało 60 fanów, którzy wspierali Olimpię. Z Elbląga dotarło 26 osób, a ponadto na mecz przyjechało Zagłębie (30) i Legia (4). Po meczu Olimpijczycy odpalili race i świętowali awans.

Lechia Zielona Góra - GKS Tychy (53).
Fani GKS-u nie mieli problemów z wejściem na stadion w Zielonej Górze. Przez większość spotkania prowadzili doping. Mieli ze sobą transparent "Liberta per gli ultras", ale delegat, który z językami obcymi radzi sobie raczej średnio, nakazał zdjąć płótno. Po meczu tyszanie wbiegli na murawę podziękować zawodnikom za wysoką wygraną. Wynik meczu w Bydgoszczy zadecydował jednak o tym, że GKS na awans musi poczekać przynajmniej rok.

Olimpia Grudziądz - Raków Częstochowa (26).
Dzięki pomocy Olimpii, na stadion udało się wejść 19 kibicom Rakowa. Kolejnych 7 osób nie zdążyło dotrzeć do celu. Olimpii w młynie 100.

Sokół Sokółka - Stomil Olsztyn (24).
Na ostatni mecz sezonu dotarło 24 Stomilowców. Mecz obejrzeli zza ogrodzenia. Parę razy zaznaczyli swoją obecność.

Zagłębie Sosnowiec - Jarota Jarocin (13).
Do Sosnowca przyjechało 9 fanów Jaroty, wspieranych przez LKS Czarnylas (4). Weszli na stadion dzięki uprzejmości sosnowiczan i wywiesili transparent "II liga dla Jaroty".

Zawisza Bydgoszcz - Czarni Żagań (-).
Fani Zawiszy dzięki wygranej w ostatnim meczu zapewnili sobie awans po 13 latach na zaplecze ekstraklasy. Na stadionie fani Zetki stawili się licznie i zaprezentowali kartoniadę przedstawiającą serce i herb klubu. Później rozciągnięto jeszcze sektorówkę w barwach i odpalono pojedyncze race. Wraz z nimi Zagłębie Lubin (30). Po meczu kibice nie wbiegali na murawę, w obawie przed zamknięciem stadionu i awans świętowali z pozycji trybun oraz później na mieście. Policja próbowała prowokować świętujących na rynku kibiców, ale fani Zawiszy robili wszystko, by nie dać mundurowym podkładki pod "interwencję".

Niższe ligi:

Czarni Dobrzyca - KKS Kalisz (30).

Podlasie Sokołów Podlaski - Victoria Kałuszyn (19).
Do Sokołowa Podlaskiego wybrało się 19 fanów "Victy". Mieli ze sobą flagę i transparent "Niespełnione rządu obietnice - temat zastępczy kibice". W II połowie odpalili strobo i racę. Gospodarzy w młynie 20. W pierwszej połowie pozdrawiali Roberta Mateję itp. W drugiej wywiesili flagi, podświetlili pirotechniką folię z hasłem "To my kibole", a później odpalili jeszcze trochę pirotechniki. Obie ekipy wspólnie śpiewały legijne pieśni.

Pogoń Siedlce - Warta Sieradz (-).
Piłkarze Pogoni na kolejkę przed końcem rozgrywek zapewnili sobie awans do II ligi. Zainteresowanie spotkaniem było olbrzymie - mecz obejrzało 3,5 tysiąca widzów. Najbardziej zagorzali kibice Pogoni zebrali się na mieście w 300 osób i przemaszerowali w okolice stadionu. Z powodu braku biletów zajęli miejsca za bramką (poza stadionem), tam wywiesili flagi i prowadzili doping. Dwie godziny po meczu, gdy poznali wynik meczu Legionovia - Broń, zaczęli świętowanie z piłkarzami awans. W czasie spotkania siedlczanie odpalili trochę pirotechniki.

Hutnik Warszawa - Nadnarwianka Pułtusk (-).
Hutnik już przed meczem miał zapewniony awans do III ligi. Na spotkaniu z Nadnarwianką protestowali, ale po zakończeniu meczu zaprezentowali oprawę: transparenty "Bombowy sezon! Wybuchowe zakończenie!" oraz odpalili 20 rac i 30 stroboskopów. Do tego fani z Bielan odpalili 200 petard hukowych.

Odra Opole - Skałka Żabnica (-).
Fani Odry na ostatnim w tym sezonie spotkaniu wystawili 200-osobowy młyn, który uaktywnił się dopiero w 75. minucie. Wcześniej trwał protest, a na płocie wisiały jedynie flagi angielskich klubów. Pod koniec opolanie skandowali "W przyszłym sezonie, Oderka tylko w koronie". Na meczu wspierali ich fani Zagłębia Lubin (30) i Polonii Bytom (10).

Granat Skarżysko-Kamienna - KSZO II Ostrowiec (-).
Gospodarze wystawili 100-osobowy młyn. Po meczu odpalili race i wbiegli na boisko, świętując awans do III ligi.

Hutnik Huta Czechy - Zorza Sterdyń (-).
Fani Hutnika zebrali się na ten mecz w 20 osób, w tym Mazovia (5). Dopingowali tylko w II połowie i wtedy zaprezentowali sektorówkę z datą powstania klubu, w asyście rac i petard hukowych. Bezbramkowy remis sprawił, że Hutnik spadł z ligi okręgowej do A klasy.

Reprezentacja:

Polska 0-1 Francja (25).
Drugi mecz reprezentacji Polski na nowym stadionie Legii cieszył się większym zainteresowaniem, bo z kas zniknęły wszystkie wejściówki (31 tys.). Na trybunach, podobnie jak na meczu z Argentyną, nie było zorganizowanego dopingu. Kilka razy stadion skandował "Polska, Polska" lub pozdrawiał Wojciecha Szczęsnego. Poza tym było mocno piknikowo. Miejsca w sektorze gości zajęli Polacy. Nie brakowało natomiast skromnych grupek Francuzów owiniętych flagami na sektorach gospodarzy. Co ciekawe ochrona nie zezwalała wnosić na trybuny aparatów - lustrzanek, chociaż nie zabrania tego regulamin. Sprzęt nakazywano... odnieść do samochodu, bowiem na stadionie nie ma depozytu.


Wyjazd tygodnia: brak
Oprawa tygodnia: brak

Poprzednie relacje znajdziecie w dziale Na stadionach.


Świętowanie awansu przez kibiców ŁKS-u (lksfans.tv):
Oprawa Hutnika po meczu z Nadnarwianką:


Doping Zawiszy na meczu z Czarnymi Żagań i feta na mieście:


Radość z awansu Hutnika po meczu z Kasztelanem Sierpc:

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.