Michał Kucharczyk cieszy się po zwycięstwie w Moskwie - fot. Piotr Kucza/FotoPyK
REKLAMA

Pod lupą LL! - Michał Kucharczyk

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

Mecz ze Śląskiem na pewno nie był miłym przeżyciem dla Michała Kucharczyka. Młody legionista jeszcze przed przerwą został zdjęty z boiska. Mimo to trener Maciej Skorża w Moskwie postawił na "Kucharza", który ponownie znalazł się w wyjściowej jedenastce. Lupa LL! uważnie przyglądała się czy szkoleniowiec "wojskowych" podjął słuszną decyzję.

Na Łużnikach Kucharczyk miał do spółki z Maciejem Rybusem zastąpić pauzujących za kartki Miroslava Radovicia i Manu. W przeciwieństwie do nieobecnych "Kucharz" miał jednak zdecydowanie więcej zadań defensywnych. W początkowych minutach spotkania 20-letni legionista nie radził sobie z nimi zbyt dobrze. W 13. minucie Kucharczyka faulował rywal przy linii pola karnego. Piłkę uderzoną po rzucie wolnym pewnie wybronił jednak Dusan Kuciak. Gorzej było w 26. minucie, gdy legionista rozpoczął akcję, która przyniosła drugiego gola dla Spartaka. "Kucharz" usiłował wybić piłkę głową, ale podał ją wprost pod nogi rywala. Ten wpadł w pole karne i już po chwili leżał po starciu z Arielem Borysiukiem.

Drugi błąd w czwartkowy wieczór Kucharczyk popełnił w 56. minucie. Legionista nie potrafił wówczas poradzić sobie z Emmanuelem Emenike. Ten znalazł się przed Kuciakiem. Na szczęście golkiper Legii znów nie dał się pokonać.

Przeciwko Spartakowi Kucharczyk miał jednak więcej dobrych niż złych sytuacji. I nie chodzi tylko o zdobytego gola. W 30. minucie fantastycznie wrócił we własne pole karne i wygarnął piłkę spod nóg Emenike. Podobnie było w 38. minucie, gdy zdecydowanym wejściem powstrzymał Rojo. Najlepiej "Kucharz" zachował się jednak w 29. minucie. Po kiksie Ivicy Vrdoljaka piłka wylądowała pod nogami młodego legionisty. Temu nie pozostało nic innego jak zdobyć gola.

Szansę na drugie trafienie Kucharczyk miał w 62. minucie. Zdecydował się wówczas na zaskakujące uderzenie z dalszej odległości. Choć decyzja wydawała się pochopna, to Andrij Dykań miał duże problemy z obroną strzału legionisty.

Poniżej przedstawiamy meczowe statystyki Michała Kucharczyka (w nawiasie pierwsza + druga połowa)

MICHAŁ KUCHARCZYK
Czas gry: 84 minuty
Kontakty z piłką:35 (19+16)
Strzały celne: 2 (1+1)
Strzały niecelne: 1 (1+0)
Podania celne: 14 (8+6)
Podania niecelne: 6 (5+1)
Faulował: 1 (1+0)
Faulowany: 0
Odbiory piłki: 5 (2+3)
Straty piłki: 8 (2+6)


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.