REKLAMA

Pod lupą LL! - Janusz Gol

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

W obecnym sezonie Janusz Gol coraz częściej rozpoczyna mecze w wyjściowym składzie Legii. Nie inaczej było podczas czwartkowego spotkania z Rapidem Bukareszt. 25-letni zawodnik znów znalazł się na murawie od pierwszej minuty. Lupa LL! uważnie przyglądała się więc grze bohatera z Moskwy.

W zimowym okienku transferowym sezonu 2010/2011 Legia stoczyła prawdziwą wojnę z GKS-em Bełchatów o Janusza Gola. Ostatecznie pomocnik trafił przed rundą wiosenną na Łazienkowską, ale jego transfer był dość dziwny. Pozyskany z wielkim trudem zawodnik zamiast grać, siedział na ławce rezerwowych. Dopiero pod koniec sezonu Skorża częściej zaczął stawiać na Gola.

W obecnym sezonie jest zdecydowanie inaczej i Gol wystąpił już w 16 meczach w barwach Legii. W Bukareszcie były gracz GKS-u Bełchatów pokazał, że w pierwszym składzie nie gra przypadkiem. Już w 6. minucie Gol bardzo dobrym podaniem uruchomił Miroslava Radovicia. Serb poradził sobie z rywalami i znalazł się sam przed Danutem Comanem. Niestety bramkarz gospodarzy obronił strzał legionisty.

W 20. minucie Gol sam miał okazję zdobyć bramkę dla Legii. Po uderzeniu pomocnika "wojskowych" piłka chybiła jednak celu. Dwie minuty później po podaniu Gola znów w dogodnej sytuacji znalazł się Radović. I tym razem "Rado" nie potrafił jednak pokonać Comenana. "Brakowało jeszcze wykończenia przed samym polem karnym, ale pierwsza połowa na duży plus" – oceniał po meczu Gol.

Występ w meczu z Rapidem dla Janusza Gola zakończył się w 63. minucie, gdy zastąpił go Manu. Ze swojej gry Gol może być zadowolony, podobnie jak większość jego kolegów.

Poniżej przedstawiamy meczowe statystyki Janusza Gola (w nawiasie pierwsza + druga połowa).

JANUSZ GOL
Czas gry: 63 minuty
Kontakty z piłką: 41 (33+8)
Strzały celne: 0
Strzały niecelne: 1 (1+0)
Podania celne: 31 (26+5)
Podania niecelne: 5 (4+1)
Faulował: 3 (2+1)
Faulowany: 1 (0+1)
Odbiory piłki: 4 (4+0)
Straty piłki: 4 (3+1)


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.