Sparing: Legia Warszawa 10-1 Żyrardowianka

Woytek i Mishka - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa w sparingowym spotkaniu rozgromiła Żyrardowiankę Żyrardów aż 10-1. Czwartoligowiec nie miał żadnych szans ani z drugim, ani tym bardziej z pierwszym składem stołecznego klubu. Do przerwy legioniści prowadzili już 5-0, a później już tylko "dobijali" przeciwnika. Honorowe trafienie w 62. minucie meczu zdobył Piotr Siwirski.

Fotoreportaż z meczu - 24 zdjęcia Hagiego

W pierwszej połowie meczu z Żyrardowianką trener Maciej Skorża zdecydował się wystawić przede wszystkim zawodników rezerwowych. Na boisku pojawił się również Janusz Gol, który dzień wcześniej rozegrał 5 minut w pojedynku reprezentacji Polski z Węgrami.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy, którzy już w 3. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Michała Kucharczyka. Fatalny błąd popełnił w tej sytuacji golkiper Żyrardowianki, który stracił piłkę na rzecz napastnika Legii. Później worek z bramkami rozwiązał się na dobre. Piłkarze Macieja Skorży byli stroną dominującą w meczu z czwartoligowcem, nic więc dziwnego, że w 18. minucie, za sprawą Moshe Ohayona, było już 2-0. 180 sekund później uderzeniem głową na 3-0 podwyższył Jakub Kosecki. Minęły zaledwie dwie minuty, gdy uderzeniem z rzutu wolnego bramkę na 4-0 strzelił Moshe Ohayon. W 28. minucie było już 5-0 dla warszawskiej Legii. Drugie trafienie w tym spotkaniu zaliczył Michał Kucharczyk. Napastnik stołecznego zespołu zmylił Pawła Małeckiego i po strzale z pola karnego umieścił piłkę w siatce.
Pierwszą dogodną sytuację goście stworzyli sobie w 30. minucie, kiedy to Marcin Dębowski przebiegł z piłką ok. 30 metrów i miał przed sobą tylko Marijana Antolovicia. Do akcji włączył się jeszcze Jakub Rzeźniczak, ale napastnik Żyrardowianki zdołał oddać strzał. Szczęśliwie uderzenie okazało się niecelne. Dwie minuty później goście wywalczyli pierwszy w tym spotkaniu rzut rożny, ale Antolović był na posterunku i wyłapał uderzenie jednego z przeciwników. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Zgodnie z przewidywaniami Maciej Skorża wymienił w przerwie cały skład Legii. Od początku drugiej części meczu Legia miała miażdżącą przewagę nad przeciwnikiem. Już dwie minuty po wznowieniu gry "wojskowi" podwyższyli rezultat na 6-0. Po dobrym podaniu Ljuboji, z około dziesięciu metrów bramkarza pokonał Rafał Wolski. 5 minut później ten sam zawodnik ponownie trafił do siatki. W 59. minucie hat-tricka na swoim koncie zapisał Wolski, który mocnym strzałem pokonał bramkarza. Chwilę później honorowe trafienie dla Żyrardowianki zdobył Piotr Siwirski, który w 54. minucie pojawił się na boisku. Radość gości nie trwała jednak długo, bo dosłownie moment po wznowieniu gry Michał Żyro golem wykończył podanie Miroslava Radovicia. Na kilka minut przed zakończeniem spotkania legioniści zdobyli dziesiątą bramkę. Jej autorem był Artur Jędrzejczyk. "Jędza" otrzymał dobre podanie od Danijela Ljuboji i pewnie pokonał bramkarza gości. Chwilę później, w ostatniej akcji meczu, mógł paść jedenasty gol, ale Wolski po dobitce uderzenia Vrdoljaka posłał piłkę w poprzeczkę.

Grano 45+30 minut.

Sparing: Legia Warszawa 10-1 (5-0) Żyrardowianka Żyrardów
3' 1-0 Kucharczyk
18' 2-0 Ohayon
22' 3-0 Kosecki
24' 4-0 Ohayon
28' 5-0 Kucharczyk
47' 6-0 Wolski
52' 7-0 Wolski
59' 8-0 Wolski
62' 8-1 Siwirski
63' 9-1 Żyro
72' 10-1 Jędrzejczyk

Skład Legii: 1. Marijan Antolović - 11. Jakub Rzeźniczak (46, 2. Artur Jędrzejczyk), 13. Daniel Łukasik (46, 6. Michał Żewłakow), 4. Dickson Choto (46, 15. Inaki Astiz), 23. Srdja Kneżević (46, 14. Jakub Wawrzyniak) - 8. Jakub Kosecki (46, 27. Rafał Wolski), 28. Janusz Gol (46, 21. Ivica Vrdoljak), 24. Dominik Furman (46, 16. Ariel Borysiuk), 20. Moshe Ohayon (46, 22. Miroslav Radović), 7. Edgar Bernhardt (46, 19. Michał Żyro) - 18. Michał Kucharczyk (46, 5. Danijel Ljuboja).

Skład Żyrardowianki: 12. Paweł Małecki (55, 80. Robert Stawiarski) - 3. Michał Błaszczyk (45, 21. Marcin Sosiński), 10. Tomasz Grzywna, 5. Daniel Pruszkowski (46, 17. Kamil Sowa), 6. Jan Boniowski - 7. Tomasz Młynarski (46, 9. Marcin Jakóbiak), 4. Filip Kamiński, 11. Piotr Wójcik, 8. Paweł Jakóbiak (54, 18. Piotr Siwirski), 15. Damian Majek (46, 16. Bartłomiej Koziarski) - 20. Marcin Dębowski (46, 22. Mateusz Goliczewski).