Koszykówka: Legia 83-67 Żyrardowianka (sparing)

Koszykarze Legii rozegrali dziś na Bemowie sparing z II-ligową Żyrardowianką Żyrardów, w ramach przygotowań do najbliższego meczu ligowego (7 stycznia o g. 18) z Sokołem Ostrów Maz. Legioniści pewnie zwyciężyli 83-67 (18-19, 22-24, 22-8, 21-16). Nasz zespół wystąpił bez ośmiu zawodników - Błaszczyka, Świderskiego, Piesia, Chojeckiego, Goliszewskiego, Nogajskiego, Piętki i Zajączkowskiego. Fotoreportaż z meczu - 40 zdjęć Gacka

Legia początkowo prowadziła, ale jeszcze w pierwszej kwarcie na prowadzenie wyszli goście i oddali je dopiero po przerwie. Trzecia kwarta była najlepsza w wykonaniu naszej drużyny. Dość długo nasz zespół pozwalał przyjezdnym na zdobycie trzech punktów w tej części gry, ostatecznie wygrywając tę partię meczu 22-8, prowadząc po trzech kwartach 62-51. W ostatniej odsłonie spotkania Legia jeszcze powiększyła przewagę do 16 punktów.

Po raz pierwszy po kontuzji zagrał Michał Kowalik. Dwa bloki na wyższych zawodnikach zaliczył Michał Adamski. W zespole gości najlepiej punktował Mariusz Łapiński, zdobywca 23 punktów (6 trójek). Legia rozpoczęła mecz w składzie: Złomańczuk, Nawrot, Jaremkiewicz, Podobas, Rudko. Najbliższy mecz ligowy z Sokołem (tylko jedna porażka w sezonie) 7 stycznia o godzinie 18 na Bemowie. Kolejny 14 stycznia również o 18 z AZS-em UW w hali Koło.

Legia Warszawa 83-67 (18-19, 22-24, 22-8, 21-16) Żyrardowianka Żyrardów
Legia: Jaremkiewicz 20 (1), Miatkowski 14 (3), Rudko 14, Adamski 12, Nawrot 8, Podobas 7 (1), Staszewski 4, Złomańczuk 2, Kawczyński 2, Kowalik 0.

Żyrardowianka: Łapiński 23 (6), Odolczyk 10 (1), Romanowicz 9, Kuran 8, Jastrzębski 6, Chojecki 4, Repiński 4, Muś 3 (1).