fot. Legionisci.com
REKLAMA

Nie zdążą z murawą na Superpuchar?

Bodziach, źródło: Gazeta Stołeczna - Wiadomość archiwalna

Niewykluczone, że murawa na stadionie Narodowym w Warszawie, na którym zaplanowano rozegranie meczu o Superpuchar Polski za sezon 2010/11 pomiędzy Legią a Wisłą, zostanie ułożona dopiero na 24 godziny przed spotkaniem. Operator stadionu Narodowego podpisał umowę z Hydrobudową, która zobowiązuje do montażu instalacji i murawy do 10 lutego. Nawet najmniejsze opóźnienie będzie bardzo ryzykowne.

"Część płyty ma już docelową wysokość, co oznacza, że instalacje zostały zakryte wierzchnią warstwą betonu, w innych częściach prace trwają. Finansowo i rzeczowo - rozliczono już 50 proc. robocizny i materiałów" - mówi Gazecie Rafał Kapler, prezes Narodowego Centrum Sportu, operatora Stadionu Narodowego.

Jeśli wykonawca murawy spóźni się choćby o jeden dzień, nie dojdzie do skutku mecz Legii z Wisłą (11 lutego), który pierwotnie miał się odbyć kilka miesięcy wcześniej, ale wówczas organizator spotkania o Superpuchar nie znalazł odpowiedniego obiektu neutralnego. Wcześniej, 6 września minionego roku, na stadionie narodowym planowano rozegranie meczu towarzyskiego Polska - Niemcy, ale z powodu opóźnienia budowy, trzeba go było przenieść do Gdańska.

Wykonawca za niedotrzymanie terminu ułożenia murawy do 10 lutego zapłaci 300 tysięcy złotych kary za każdy dzień.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.