Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Legionisci.com
fot. Legionisci.com
Poniedziałek, 2 stycznia 2012 r. godz. 09:24

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Nie zdążą z murawą na Superpuchar?

Bodziach, źródło: Gazeta Stołeczna

Niewykluczone, że murawa na stadionie Narodowym w Warszawie, na którym zaplanowano rozegranie meczu o Superpuchar Polski za sezon 2010/11 pomiędzy Legią a Wisłą, zostanie ułożona dopiero na 24 godziny przed spotkaniem. Operator stadionu Narodowego podpisał umowę z Hydrobudową, która zobowiązuje do montażu instalacji i murawy do 10 lutego. Nawet najmniejsze opóźnienie będzie bardzo ryzykowne.

"Część płyty ma już docelową wysokość, co oznacza, że instalacje zostały zakryte wierzchnią warstwą betonu, w innych częściach prace trwają. Finansowo i rzeczowo - rozliczono już 50 proc. robocizny i materiałów" - mówi Gazecie Rafał Kapler, prezes Narodowego Centrum Sportu, operatora Stadionu Narodowego.

Jeśli wykonawca murawy spóźni się choćby o jeden dzień, nie dojdzie do skutku mecz Legii z Wisłą (11 lutego), który pierwotnie miał się odbyć kilka miesięcy wcześniej, ale wówczas organizator spotkania o Superpuchar nie znalazł odpowiedniego obiektu neutralnego. Wcześniej, 6 września minionego roku, na stadionie narodowym planowano rozegranie meczu towarzyskiego Polska - Niemcy, ale z powodu opóźnienia budowy, trzeba go było przenieść do Gdańska.

Wykonawca za niedotrzymanie terminu ułożenia murawy do 10 lutego zapłaci 300 tysięcy złotych kary za każdy dzień.Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!