Maciej Skorża przekazuje uwagi Wolskiemu i Vrdoljakowi - fot. turi / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Gadamy ze sobą - komunikacja

Anula - Wiadomość archiwalna

O 9:30 czasu polskiego legioniści wyruszyli do pobliskiego ośrodka, aby odbyć poranny trening przed popołudniowym sparingiem, zaplanowanym na godz. 16. Kolejnym sparingpartnerem Legii podczas zgrupowania w Turcji będzie Dynamo Mińsk.

Fotoreportaż z treningu - 32 zdjęcia turi

Tradycyjnie zajęcia rozpoczęły się od rozgrzewki prowadzonej przez Paolo Terziottiego - były biegi wokół boiska, rozciąganie i sprint do piłki. Następnie piłkarze podzieleni na grupy ćwiczyli podania do partnera. Obserwujący swoich podopiecznych trener Maciej Skorża krzyczał – "Panowie, to w tempie musi być robione. Mocniejsze podania, lepsze tempo!".

Następnie była krótka gierka, polegająca na dokładnych i precyzyjnych podaniach na dwa i trzy kontakty. W tym przypadku trener Skorża zwracał uwagę zawodnikom na straty piłki. Miał również zastrzeżenia do braku komunikacji na boisku. Przy okazji tego ćwiczenia zebrał ponownie Jakub Rzeźniczak. Po kilku bardzo dobrych zagraniach został doceniony przez "Żewłaka", który krzyczał "Brawo, brawo, Kuba". Czy dobra dyspozycja tego piłkarza oznacza, że "Rzeźnik" wróci na stałe do pierwszej jedenastki?

Ostatnim wspólnym ćwiczeniem było doskonalenie wykonywania stałych fragmentów gry - najpierw z rzutu rożnego wrzucał Rafał Wolski, a później Ariel Borysiuk. Trener Skorża przedstawiał taktykę dla poszczególnych zagrań – na długie i krótkie rozegranie. Dziś bramki strzegli na zmianę Dusan Kuciak i Jakub Szumski. Młody bramkarz kilkakrotnie popisał się wspaniałymi paradami. Pozostali bramkarze trenowali z Krzysztofem Dowhaniem. Część piłkarzy po tym ćwiczeniu zakończyła trening, pozostali wyznaczeni przez trenera Skorżę zagrali jeszcze wewnętrzną gierkę.

Dziś indywidualnie trenowali Maciej Rybus, Aleksander Jagiełło oraz Daniel Łukasik. Na treningu zabrakło Miroslava Radovicia, który wkrótce opuści Antalyię.

Fotoreportaż z treningu - 32 zdjęcia turi


fot. turi / Legionisci.com

przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.