Dickson Choto - fot. turi / Legionisci.com
REKLAMA

Pod lupą LL! - Dickson Choto

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

Od 21 sierpnia 2011 r. czekał Dickson Choto, by znów zagrać w ligowym meczu Legii od pierwszej minuty. Kontuzja Inakiego Astiza spowodowała, że Maciej Skorża zdecydował się postawić na defensora z Zimbabwe. Lupa LL! obserwowała, jak "Dixi" radził sobie w meczu z Wisłą Kraków.

Inaki Astiz nie mógł zagrać także podczas spotkania z GKS-em Bełchatów. Skorża zdecydował się jednak wówczas przesunąć do obrony Ivicę Vrdoljaka. Dziś kapitan Legii zagrał w pomocy, a jako stoper wystąpił Dickson Choto. Dotychczas 31-letni zawodnik przyzwyczaił do bezkompromisowej i dobrej gry w obronie. W piątkowy wieczór "Dixiemu" przytrafiały się jednak proste błędy.

W 10. minucie Choto nie popisał się pierwszy raz, gdy zagapił się i defensywa Legii nie dała rady złapać Maora Meliksona na spalonym. Ten znalazł się sam przed Dusanem Kuciakiem. Tylko odważne wybiegnięcie z bramki golkipera Legii zażegnało niebezpieczeństwo. Słabo "Dixi" zachował się także w 45. minucie. Obrońca "wojskowych" wybił wówczas piłkę wprost do rywali. Piłka błyskawicznie trafiła do Meliksona i Kuciak musiał popisać się efektowną interwencją.

Niewiele lepiej było po przerwie. W 51. minucie za drugą żółtą kartkę boisko opuścił Janusz Gol. Duża część winy za przewinienie pomocnika Legii spoczywa jednak na Choto. Defensor "wojskowych" miał problemy ze zwrotnością i Łukasz Garguła minął go z dziecinną łatwością. Gol, ratując sytuację, faulował rywala.

Gdy Legia musiała grać w osłabieniu, Choto zaczął się prezentować lepiej. Niewiele się zastanawiając, zdecydowanie przerywał akcje rywali. W 72. minucie obrońca z Zimbabwe sam postanowił napędzić stracha rywalom. Mocne uderzenie na bramkę Wisły zza pola karnego pewnie obronił jednak Sergei Pareiko. Końcówka spotkania pokazała, że Choto potrafi grać na wysokim poziomie. Wcześniejsze fragmenty gry każą jednak stwierdzić, że wiosną w obronie lepiej prezentuje się Inaki Astiz.

Poniżej przedstawiamy meczowe statystyki Dicksona Choto (w nawiasie pierwsza + druga połowa)

DICKSON CHOTO
Czas gry: 90 minut
Kontakty z piłką:36 (20+16)
Strzały celne: 1 (0+1)
Strzały niecelne: 0
Podania celne: 32 (18+14)
Podania niecelne: 4 (1+3)
Faulował: 1(1+0)
Faulowany: 0
Odbiory piłki: 6 (3+3)
Straty piłki: 2 (1+1)


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.