REKLAMA

Filmoteka fanatyka: Ostatni argument

Bodziach - Wiadomość archiwalna

W zeszłym roku ultrasi Dynama Kijów przygotowali 66-minutowy film dokumentalny przedstawiający problemy kibiców przed piłkarskimi mistrzostwami Europy. W ostatnim czasie dokument doczekał się angielskich napisów, dzięki czemu zyskał popularność w innych krajach. Trzeba przyznać, że robota została wykonana przez kibiców na wysokim poziomie.

Ciekawe wypowiedzi kibiców przeplatane są m.in. "akcjami" policji, która katuje leżących kibiców, bije kobiety itp. To wszystko co na co dzień widzimy jeżdżąc na wyjazdy, ale milczą o tym media. Te wolą rozpisywać się, że to my jesteśmy bydłem i materiałem odpadowym.

W filmie przedstawiono także wypowiedzi szefa ds. bezpieczeństwa oraz komendanta policji. Sporo miejsca poświęcono pirotechnice, której używanie na Ukrainie, podobnie jak w Polsce nie jest legalne. Dlaczego fani nie wyobrażają sobie meczów bez rac i innych "świecidełek"?

W materiale poruszany jest także temat pieniądza w piłce nożnej, gry zagranicznych piłkarzy w klubach i reprezentacji, reklamowania alkoholu przez piłkarzy, czy wewnętrznym zakazie spożywania go przez kibiców.

Tytuł: Ostatni argument
Czas trwania: 66 minut


Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk odc. 6
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk odc. 5
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk odc. 4
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk odc. 3
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk odc.2
Magazyn kibicowski w TV: Fanatyk
Deyna
Kryptonim gracz
Łazienkowska 2/3 - dokument o porażce z Widzewem
O krok od Pucharu
Kibol
Fanatycy odc. 4
Fanatycy odc.3
Fanatycy odc.2
Fanatycy odc.1


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.