Książka Kowal. Prawdziwa historia
REKLAMA

"Kowal. Prawdziwa historia" - powrót

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Biografia Wojciecha Kowalczyka "Kowal. Prawdziwa historia" to, można by rzec, "książka legenda", która odniosła spektakularny sukces sprzedażowy i biła rekordy popularności, nie tylko wśród kibiców piłki nożnej. Jej pierwsze wydanie ukazało się w 2003 roku. Musiało minąć prawie 10 lat aby ci starzy i nowi fani "Kowala" mogli doczekać się na jej wznowienie. Nowe wydanie książki trafi do księgarń już 14 listopada 2012 roku. Serwis Legionisci.com został patronem medialnym książki.

W najbliższych tygodniach możecie się więc spodziewać wielu informacji, ciekawostek na temat książki oraz konkursów.

W barwnej autobiografii Kowalczyk z niespotykaną szczerością przedstawia swoją historię, blaski i cienie polskiego futbolu. Piłka nożna w tej książce jest w sumie pretekstem do pytania: co jest w życiu najważniejsze? - i z pośród kilku odpowiedzi, które daje Kowal futbol wcale nie jest na pierwszym miejscu. Książka mówi tyle o życiu piłkarza, co głośna Futbolowa gorączka Nicka Hornby'ego o życiu kibica.

Ze wstępu:
Przed wami kilkaset stron opowieści o szalonych latach dziewięćdziesiątych. Książka ma tytuł „Kowal – prawdziwa historia”, bo wymyśliłem sobie kiedyś, że to będzie nie tylko historia jednego zawodnika, ale też prawdziwa historia naszego futbolu, pokazująca ludzi takimi, jacy byli naprawdę. Dupków jako dupków. Wariatów jako wariatów. I tak dalej. Miało być prawdziwie, chociaż jest to oczywiście prawda Kowalczyka; kto inny pewne sytuacje mógł postrzegać zupełnie inaczej, niektóre postaci dla jednego człowieka mogą być kryształowe, dla innego – obrzydliwe. To jest więc prawda „Kowala” i nikogo więcej”.

Krzysztof Stanowski, który wysłuchał i spisał to, co do przekazania miał Wojciech Kowalczyk mówi: "Ta książka obrosła legendą. Dlaczego – to trudne do sprecyzowania. Może była po prostu pierwszą, w której losy piłkarza pokazano całkiem szczerze, bez cukrowania, bez bajeczek o chodzeniu spać o dziesiątej wieczorem i piciu rumianku? Pierwszą, w której sportowiec nie zajmuje się przede wszystkim sportem, ale po prostu żyje, a nawet czerpie z życia garściami? (...) Tu jest to wszystko, o czym się tylko szepcze, mówi pokątnie, to wszystko, co do tej pory stanowiło „tajemnicę szatni”, niedostępną dla zwykłego kibica. A może osoba Wojtka Kowalczyka tak zadziałała, bo Wojtek zawsze był postacią charyzmatyczną, nieszablonową, porywającą tłumy. Wiem, bo mnie samego też „porwał”."

Dane bibliograficzne
Wydawca: Buchmann Sp. z o.o.
Miejsce wydania: Warszawa
Rok wydania: 2012
Oprawa: twarda, miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 408
Cena detaliczna: 39,90
ISBN: 978-83-7670-161-5


Przedsprzedaż dla czytelników Legionisci.com


Specjalnie dla Was - w przedsprzedaży, czyli do 13.11.2012 - będzie można kupić książkę z AUTOGRAFEM Wojtka Kowalczyka. Każdy kto kupi ją za pośrednictwem strony - www.kowal.buchmann.com.pl dodatkowo skorzysta z 10% zniżki w cenie.

fot. Kowal prawdziwa historia
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.