fot. Legionisci.com
REKLAMA

Mecz Legia - Lech w jakości Ultra HD

Fumen, źródło: wirtualnemedia.pl - Wiadomość archiwalna

Sobotnie spotkanie Legii z Lechem zapowiada się ciekawie nie tylko ze względów czysto sportowych, ale również technologicznych. Transmisja z meczu zostanie zrealizowana w technologii zapewniającej najwyższą jakość obrazu, czyli 4K znaną również jako Ultra HD. To pierwsze wydarzenie w historii polskiej produkcji telewizyjnej.

Użycie tego typu technologii pozwala na zapis oraz odtwarzanie ruchomych obrazów w rozdzielczości 4096 x 2160. Dla porównania standard HD to 1920x1080 pikseli. Nazwa 4K pochodzi od 4 tys. pikseli umieszczonych w pozycji horyzontalnej.

Do realizacji meczu zostanie wykorzystanych 17 kamer, które w połączeniu z innymi urządzeniami pozwolą na system powtórek super zoom. Wcześniej podobny system wykorzystano m.in. podczas niedzielnego meczu Real Madryt - FC Barcelona, spotkań Super Bowl czy Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Czy to oznacza, że jakoś Ultra HD zagości na dłużej na boiskach polskiej ekstraklasy? Nie jest to wykluczone, ale najpierw firma Live Park chce przyjrzeć się zachodnim rynkom.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.