Poniedziałek, 4 września 2000 r. godz. 07:57

III liga: Przerwany mecz

Redakcja, źródło: Gazeta Wyborcza

Zamiast świ?tem pi?karskim z udzia?em kibiców, trzecioligowe preludium do wielkich derby Polonii i Legii by?o smutnym widowiskiem z kuriozalnym zako?czeniem. Mecz przerwano w 85. minucie przy stanie 2-1 dla Legii.

Remis 1-1, pi?? minut do ko?ca meczu. Bramkarz Polonii Robert Gubiec w niecenzuralnych s?owach wrzeszczy do kolegi z zespo?u. S?yszy to s?dzia. Bez wahania odgwizduje rzut wolny pośredni w polu karnym gospodarzy. Zdenerwowani tą decyzją pi?karze Polonii, którzy w?aśnie atakowali, wszcz?li dyskusj? z arbitrem. Marcin Ros?o? jednak ustawi? pi?k? w miejscu przewinienia, potem dok?adnie poda? do ?ukasza Siciaka, który wepchną? futbolówk? do pustej bramki. Niektórzy pi?karze Polonii zaj?ci dyskusją z s?dzią dopiero po chwili zorientowali si?, ?e przegrywają 2-1. W tym momencie nie wytrzyma? Gubiec, który najpierw popchną? s?dziego, a gdy ten si?ga? po kartonik, uderzy? go.

- Nie wytrzyma?em i zrobi?em... co zrobi?em - mĂłwi? pĂł?niej Gubiec. - S?dzia ca?e spotkanie pozwala? Wojtkowi Kowalewskiemu na podobne zachowanie, gdy mnie zdarzy?o si? raz - odgwizda? faul.

Mecz rzeczywiście obfitowa? w du?ą iloś? niecenzuralnych sformu?owa?. Spotkanie by?o niezwykle zaci?te i toczone na pograniczu faulu. Szczególnie ostro gra?a Polonia, która wystąpi?a z siedmioma pierwszoligowcami w sk?adzie. Jednak w pierwszej po?owie niespodziewanie inicjatywa na boisku nale?a?a do Legii. Najlepszej sytuacji do obj?cia prowadzenia w 44. minucie nie wykorzysta? Rui Barbosa, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem Polonii spud?owa?. W 58. min pad?a bramka dla Legii. Zdoby? ją Sebastian Nowak (najlepszy pi?karz meczu) strza?em g?ową po dok?adnej wrzutce Barbosy. Po tej sytuacji ruszy?a si? Polonia. Pi?karze Engela zapanowali na boisku. Przewaga zosta?a dopiero udokumentowana bramką Jacka Paszulewicza w 80. min. Sześ? minut pó?niej mecz przerwano. [ wi?cej ]