Zenit St. Petersburg na meczu z Lokomotiwem Moskwa

NSŚ: Bad Blue Boys wrócili na trybuny

Bodziach, źródło: Legionisci.comWiadomość archiwalna>

Po długiej przerwie na trybuny swojego stadionu wrócili fani Dinama Zagrzeb, lepiej znani jako Bad Blue Boys. BBB w ostatnich latach walczą ze swoim prezesem, Zdravko Mamiciem, który w ostatnich dniach trafił do aresztu. Fanatycy z Zagrzebia szybko ogłosili powrót na trybuny na spotkanie z Hajdukiem Split, które rozegrano w minioną niedzielę.

Na trybunach pojawiło się ponad 6 tysięcy fanów spod znaku BBB, którzy najpierw przemaszerowali przez miasto z transparentem "Lopovi Odlazite" (złodzieje odejdźcie), a następnie już na stadionie zaatakowali grupkę tzw. łamistrajków, która w czasie konfliktu popierała Mamicia (część z nich to byli przedstawiciele BBB) w zamian za różne przysługi. Do tej pory na wyjazdach grupka wspomnianych "popieraczy" Mamicia zajmowała osobny sektor i była chroniona przez ochronę lub policję. Także i tym razem, bez wsparcia policji, grupka ta nie przetrwałaby do końca spotkania. Ostatecznie została umieszczona w narożniku trybuny północnej, na której zasiadł młyn, osłonięci z jednej strony mundurowymi. BBB rzucali w łamistrajków pirotechniką.

Powrót Bad Blue Boys na trybuny spowodował znacznie większe zainteresowanie meczem ze strony Torcidy Hajduka. Do Zagrzebia przyjechało ich około 3 tysięcy, co jest jednym z najlepszych wyników w ostatnich latach. Zdecydowana większość "Torcidy" do stolicy przyjechała pociągiem specjalnym. Nie zabrakło jednak również licznej grupy samochodowej, która na ponad godzinę sparaliżowała ruch na bramkach autostrady w Lućko przed Zagrzebiem.

Ci, którzy liczyli na okazałe oprawy z obu stron na pewno zawiedli się. Poza głośnym dopingiem i naprawdę pojedynczymi racami nie było nic. BBB wywiesili jedno płótno - "Sloboda Dinamu". Hajduk z kilkoma flagami na ogrodzeniu i flagami na kiju. Mimo wszystko cieszy powrót normalności (na jak długo?) wśród fanatyków Dinama.

Tego samego dnia w Sankt Petersburgu rozegrano mecz o Superpuchar Rosji pomiędzy Zenitem a Lokomotiwem Moskwa. Goście przyjechali w około 300 osób z kilkoma małymi flagami. Zenit odpalił kilkadziesiąt rac, zaprezentował malowany transparent "Riebiata s naszego dwora" oraz okrągłą sektorówkę. Później rozciągnął jeszcze jedną, malowaną sektorówkę.

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Dinamo Zagrzeb na meczu z Hajdukiem Split:Hajduk Split na wyjazdowym meczu z Dinamo Zagrzeb:Zenit St. Petersburg na meczu z Lokomotiwem Moskwa:

Lokomotiw Moskwa na wyjazdowym meczu z Zenitem St. Petersburg:


Rijeka na wyjazdowym meczu z Interem Zaprešić:


Osijek na wyjazdowym meczu z NK Zagrzeb:


Gwiazdy Legii - zamów teraz!

Komentarze (3)

Kibo(L) - 14.07.2015 14:45:23, *.4

nie żebym się czepiał, ale co to za derby pomiędzy Splitem a Zagrzebiem ? chyba takie same jak Śląsk - Legia.

abc - 14.07.2015 15:12:50, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Kim jest postać na fladze Lokomotivu?

nieznany - 14.07.2015 18:56:48, *.siedlce.domtel.com.pl

to sa Derby Chorwacji

Dodaj komentarz:

autor:

e-mail:

treść:

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2018 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.