MC Algier na derbach z USM Algier
REKLAMA

NSŚ: Derby Algieru

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Tydzień po derbach Casablanki rozegrano niezwykle interesujące spotkanie w stolicy Algierii. Fani USM i MC Algier potwierdzili, że oprawy w postaci czytelnych kartoniad, sektorówek i pokazów pirotechnicznych nie są im obce. Zaglądamy ponownie do Maroka, jak również do Egiptu, gdzie trwa wojna kibiców ze stolicy, SC Zamalek, z właścicielem klubu.

Fani USM Algier zaprezentowali kartoniadę z datą powstania klubu, a także odpalili stroboskopy i świece dymne na obu kondygnacjach stadionu. Kibice MC zaprezentowali kartoniadę uzupełnioną sektorówką, malowaną sektorówkę oraz racowisko. Race były rzucane na bieżnię dzielącą trybuny od murawy.

Z bardzo dobrej strony pokazała się na wyjazdowym meczu na Stade El Harti w Marakeszu ekipa "Ultra Hercules 2007", czyli kibice Ittihad Tanger - do przejechania mieli ponad 550 kilometrów. Poza świetną liczbą (ok. 2,5 tys), głośnym dopingiem, odpalili także race i stroboskopy.Cały czas nie widać końca konfliktu fanów Zamaleku z prezydentem ich klubu, Mortadą Mansourem. Wojenna ścieżka w Kairze trwa od lutego tego roku, po meczu, w którym w wyniku starć z policją zginęło ok. 40 fanów. Obecnie na mecze egipskiej ekstraklasy kibice nie są wpuszczani, więc grupa Ultras White Knights, dodająca kolorytu na stadionie w Kairze, postanowiła wesprzeć drużynę juniorów swojego klubu. Fanatycy zajęli miejsca na trybunach i już przed pierwszym gwizdkiem rozpoczęli doping dla swojej drużyny, wywieszając na trybunach oprócz flag (na znak protestu do góry nogami), również płótno "Liberta per gli ultras". Mecz nie doszedł do skutku, bowiem prezydent klubu nakazał trenerowi odwołać występ, ze względu na... pojawienie się na trybunach grup kibicowskich. Młodzieżowy zespół Zamaleku został ukarany walkowerem, a tym samym stracił szansę na walkę o mistrzostwo kraju.

Fani Zamaleku na pewno dalej będą walczyć z prezydentem klubu. Podczas protestu przede wszystkim wspierają głośnym dopingiem inne sekcje swojego klubu - piłkarzy ręcznych, koszykarzy czy siatkarzy, również wywieszając własne flagi do góry "kołami".Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

USM Algier na derbach z MC Algier:MC Algier na derbach z USM Algier:

Ittihad Tanger na wyjazdowym meczu z Kawkabem Marakesz:


Raja Casablanka na meczu z Olympic Safi:


Muangthong United na meczu z Buriram w finale Pucharu Tajlandii (w Bangkoku):
Galatasaray Stambuł na meczu siatkarek z Fenerbahce:
MC Oran na meczu z JS Kabylie (Algieria):
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.