Jedna z opraw lechitów na meczu z Wisłą Kraków - fot kkslech.com
REKLAMA

Na stadionach: Wehikuł czasu - zakończenie 15-letniej działalności e-Lech

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Liczby wyjazdowe w ostatnim tygodniu na poziomie ekstraklasy to dramat. Zdecydowanie lepiej pod tym względem było w niższych klasach rozgrywkowych, gdzie Widzew przyjechał do Warszawy w 2000 osób, a Zagłębie do Bielska w 1100. Na meczu Lecha z Wisłą grupa ultras e-Lech z okazji 15-lecia istnienia, zaprezentowała trzy choreografie, którymi oficjalnie zakończyli swoją działalność.

Arkowcy wyjazd do Warszawy zakończyli w Działdowie. Wszystko za sprawą awarii kolejnych pociągów. Niestety, ciekawie zapowiadające się derby pomiędzy GKS-em Tychy i GKS-em Katowice rozegrano bez przyjezdnych. Z tego też powodu gospodarze nie zaprezentowali pełni możliwości ultras. Niebawem dojdzie do derbowego meczu pomiędzy GKS-em Jastrzębie i ROW-em Rybnik. Przy okazji szykowania oprawy przez gospodarzy doszło do niespodzianki ze strony ROW-u i Górnika, w wyniku której gospodarze - jak sami twierdzą, na widok średniowiecznego wyposażenia w rękach ekipy rybnicko-zabrzańskiej - postanowili oddalić się. Kolejny raz w tego typu akcjach nie obeszło się bez uszkodzenia fur wrogiej ekipy.

Ekstraklasa:

Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin (220).
Fani Zagłębia do Białegostoku dotarli transportem kołowym, wspierani przez Zawiszę, Odrę, Falubaz oraz Arkę. Przyjezdni zaczęli wchodzić na sektor dopiero w drugiej połowie spotkania. W sektorze gości wywiesili kilka flag - dwie Zagłębia i po jednej Odry, Polonii i Falubazu. Po stronie gospodarzy niewielka frekwencja - ok. 8 tysięcy osób.

Cracovia - Termalica Nieciecza (170).
Bardzo dobra liczba Termaliki na bliskim wyjeździe na Cracovię. W sektorze gości wywiesili trzy flagi i mieli kilkanaście machajek.

Sandecja Nowy Sącz - Górnik Zabrze (150).
Po dalekim wyjeździe w Pucharze Polski, tym razem zabrzanie jechali do Niecieczy na mecz z Sandecją, do tego na zakazie. Stawili się tam w półtorej setki, w tym Wisłoka (3) z jedną flagą i transparentem. Gospodarzy w młynie znacznie mniej niż na meczu z Cracovią.

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin (130).
Portowcy przyjechali do Wrocławia w 130 osób i z dwiema flagami. Na stadionie Śląska frekwencja mocno przeciętna, a podawana oficjalnie przez wrocławski klub (12,4 tys.) nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Piast Gliwice - Wisła Płock (123).
Fani z Płocka stawili się w Gliwicach w 123 osoby, w tym Stomil (2). W sektorze gości wywiesili jedną flagę.

Legia Warszawa - Arka Gdynia (40).
Arkowcy z powodu problemów ze specjalem nie dojechali do Warszawy główną, ponad 400-osobową grupą. Po awariach składów PKP w Iławie, a następnie w Działdowie, gdynianie ruszyli w drogę powrotną, bo i tak nie mieliby już możliwości dotrzeć na stadion. W sektorze gości zasiadło 40 fanów, którzy podróżowali na własną rękę. Na trybunach łącznie około 14 tysięcy kibiców.

Lechia Gdańsk - Korona Kielce (-).
Lechiści na poniedziałkowym meczu ze słabszą frekwencją. Na fatalną grę piłkarzy reagowali różnymi okrzykami, także ironicznym odliczaniem "Raz, dwa, trzy, cztery... Mało!". Zapowiedzieli też grajkom, że jeśli przegrają derby z Arką, mogą spodziewać się trochę innej reakcji. Koroniarze na wyjazd pojechać nie mogli z powodu zakazu za piro w Zabrzu.

Lech Poznań - Wisła Kraków (-).
Spotkanie rozgrywane bez kibiców gości obejrzało w Poznaniu ponad 26,3 tys. kibiców. Lechici przygotowali solidny pokaz pirotechniczny na zakończenie działalności grupy ultras e-Lech 02. Poznaniacy zaprezentowali trzy choreografie. Na jedną z nich składały się transparenty "Rytmem trybun napędzani, zwykle ze złej strony znani", podświetlana folia "e-Lech 02" oraz malowana sektorówka. Kolejna to transparenty w dwóch rzędach "Kochamy ten klub, swoich ludzi nie zdradzimy", podwieszana sektorówka "15" oraz piro. Ostatnia prezentacja to hasło z dobrze znanej piosenki Dżemu "To już minęło, ten klimat, ten luz. Ci wspaniali ludzie nie powrócą, nie powrócą już". Całość oczywiście okraszona piro; odnosząca się do zakończenia działalności przez grupę ultras.

Niższe ligi:

Polonia Warszawa - Widzew Łódź (2000).
Bardzo dobry wyjazd Widzewa, na który gospodarze przekazali RTS-owi znacznie więcej biletów niż daje pozostałym ekipom (350). Przyjezdni dotarli pociągiem specjalnym, wspierani przez Ruch (110), Elanę (100) i Wisłę - zajęli pół trybuny głównej oraz sektor za bramką. Zaprezentowali dwie oprawy - "Ludzie Horroru" z wykorzystaniem piro oraz "Rosso Bianco Rossi" z flagami na kiju. Gospodarzy na meczu ponad 3 tysiące w pelerynach w barwach klubu. Zaprezentowali sektorówkę i transparent "Bo to jest stara szkoła ostrego jarania", odpalili pirotechnikę, a także machali flagami na kiju i rzucili serpentyny.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Sosnowiec (1100).
Dobra liczba sosnowiczan na bliskim wyjeździe, gdzie mogli liczyć na wparcie BKS-u (250) i Legii (30). W trakcie meczu zaprezentowali oprawę nawiązującą do 35-lecia Bielskiego Zagłębia. Gospodarzy w młynie około 200, z transparentem "Barwy Królewskie" i pelerynkami w barwach. Zaprezentowali także flagowisko.

Ruch Chorzów - Odra Opole (232).
Przyjezdni z dwiema flagami. Chorzowianie z transparentem dla jednego ze swoich fanów, który zdobył mistrzostwo świata.

Wólczanka Wólka Pełkińska - Motor Lublin (135).

Wisła Sandomierz - Unia Tarnów (110).
Unia, wspierana przez Resovię (30), wywiesiła dwie flagi.

Wisła Puławy - GKS Bełchatów (52).
Bełchatowianie wspierani gościnnie przez KSZO (7). Wywiesili jedną flagę.

Legionovia Legionowo - GKS Jastrzębie (52).
Energetyk Gryfino - Górnik Konin (42).
Warta Zawiercie - Ruch Radzionków (40).

Siarka Tarnobrzeg - ŁKS Łódź (10).
Gospodarzy w młynie około 400, w tym Wisłoka (92) i Wisła (40). Zaprezentowali flagowisko. ŁKS miał zakaz wyjazdowy, ale dzięki uprzejmości gospodarzy obejrzał mecz na ich sektorach.

GKS Tychy - GKS Katowice (-).
Na wniosek wojewody derbowe spotkanie rozegrano bez kibiców gości. Gospodarze zaprezentowali flagowisko.

Puchar Polski:

Bytovia Bytów - Legia Warszawa (394).
Legioniści z dwiema flagami w blisko 400 osób na dość dalekim wyjeździe. Gospodarzy w młynie ok. 50, ze skromną oprawą. W trakcie meczu doszło do awarii oświetlenia.

Chojniczanka Chojnice - Górnik Zabrze (100).
Zabrzanie do Chojnic przyjechali w 100 osób, w tym ROW (2) i GKS (1) z flagą "Będziemy z tobą aż do śmierci".

Zagłębie Lubin - Korona Kielce (-).
Koroniarze z powodu zakazu w Lubinie pojawić się nie mogli. Liczba gospodarzy w młynie bardzo słaba.

Chrobry Głogów - Arka Gdynia (-).
Na wniosek wojewody spotkanie rozegrano bez udziału kibiców gości. Gospodarze z dobrym młynem, w którym wywiesili transparent odnoszący się do braku przyjezdnych: "Zamknięty sektor gości - dowód policyjnej nieudolności".

Puchar Polski - szczebel okręgowy:

Głogovia Głogów Małopolski - Stal Rzeszów (61).

Igloopol Dębica - Błękitni Ropczyce (-).
Spotkanie okręgowego Pucharu Polski na stadionie Igloopolu odwiedzili fani Wisłoki, którzy przegonili kilkunastu "Morsów" i na kilka minut zajęli ich młyn, skąd dopingowali zespół gości.


Wyjazd tygodnia: 2000 kibiców Widzewa w Warszawie
Oprawa tygodnia: Choreo Lecha na meczu z Wisłą

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na meczu z Arką Gdynia:


Arka Gdynia na wyjazdowym meczu z Legią Warszawa:


Lechia Gdańsk na meczu z Koroną Kielce:
Lech Poznań na meczu z Wisłą Kraków:

Pogoń Szczecin na wyjazdowym meczu ze Śląskiem Wrocław:


Sandecja Nowy Sącz na meczu z Górnikiem Zabrze:


Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu z Sandecją Nowy Sącz:


Wisła Płock na wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice:


Piast Gliwice na meczu z Wisłą Płock:


Termalica Nieciecza na wyjazdowym meczu z Cracovią:


Jagiellonia Białystok na meczu z Zagłębiem Lubin:


Zagłębie Lubin na wyjazdowym meczu z Jagiellonią Białystok:


Widzew Łódź na wyjazdowym meczu z Polonią Warszawa:Ruch Chorzów na meczu z Odrą Opole:
Odra Opole na wyjazdowym meczu z Ruchem Chorzów:


Legia Warszawa na wyjazdowym meczu z Bytovią Bytów:
Bytovia Bytów na meczu z Legią Warszawa:


Chojniczanka Chojnice na meczu z Górnikiem Zabrze:


Górnik Zabrze na wyjazdowym meczu z Chojniczanką Chojnice:


Chrobry Głogów na meczu z Arką Gdynia:


Zagłębie Lubin na meczu z Koroną Kielce:


Podbeskidzie Bielsko-Biała na meczu z Zagłębiem Sosnowiec:


Zagłębie Sosnowiec na wyjazdowym meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała:GKS Jastrzębie na wyjazdowym meczu z Legionovią Legionowo:


Siarka Tarnobrzeg na meczu z ŁKS-em Łódź:


GKS Bełchatów na wyjazdowym meczu z Wisłą Puławy:


GKS Tychy na meczu z GKS-em Katowice:


Olimpia Grudziądz na meczu z Rakowem Częstochowa:


Unia Tarnów na wyjazdowym meczu z Wisłą Sandomierz:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.