REKLAMA

Młodzież: mecze weekendowe (akt.)

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Juniorzy starsi Legii (roczniki 1999-2001) rozegrali pierwszy sparing po powrocie do treningów, pokonując 4-1 występującego w LO Sokoła Serock. Gracze "CLJ-ki" wystąpili podzieleni na dwa 11-osobowe składy. Pierwsza odsłona nie zachwyciła, a goście nawet prowadzili, jednak dobry ostatni kwadrans i gole Pietrzyka oraz Wełniaka poprawiły humory. Po przerwie gole dołożyli Neuman oraz Karbownik, coraz bardziej zmęczeni goście odgryzali się już z rzadka, a przewaga Legii nie podlegała dyskusji.

Tylko mocno przeciętnej skuteczności nasi gracze "zawdzięczają", że nie zdołali w ostatnich minutach podwyższyć wyniku.
W przeszłym tygodni kilku spośród grających dziś zawodników podejmie treningi z Legią II, a pozostali rozegrają w sobotę turniej halowy.

Sparing: Legia CLJ U-19 4-1 (2-1) Sokół Serock
Gole:
0-1 21 min. Bartosz Kowalski
1-1 33 min. Kacper Pietrzyk (głową, as. Oskar Wojtysiak z rogu)
2-1 38 min. Kacper Wełniak (as. Maksymilian Sitek)
3-1 54 min. Mikołaj Neuman (as. Bartosz Rymek)
4-1 66 min. Michał Karbownik (as. Konrad Matuszewski)

Strzały (celne): Legia 37 (23) - Sokół 6 (4)

Legia (I połowa): Kochalski - Wojtysiak, Pietrzyk, Grudziński, Konik [01] - Sitek, Mydlarz, Kukułowicz, Ciepiela [01], Olejarka - Wełniak
Legia (II połowa): Łakota [01] - Król (Kpt), Gładysz, Czach, Matuszewski [01] - Szwed, Łakomy [01], Karbownik [01], Rymek, Neuman - Rosołek [01]
Trener: Piotr Kobierecki, II trener: Robert Picuła, tr. bramkarzy: Arkadiusz Kobierecki

XXIII Turniej im. Włodzimierza Mazura (rocznik 2003):

Turniej futsalowy, rozgrywany w składach 5-osobowych w systemie "każdy z każdym", zorganizowany został przez Akademię Zagłębia Sosnowiec, a oprócz gospodarzy udział wzięli: Legia Warszawa, BKS Bielsko-Biała, Olimpia Elbląg, Piast Gliwice i Beskid Andrychów. Turniej uświetniło również spotkanie byłch piułkarzy i sympatyków Zagłębia z drużyną oldboyów ZS. Legioniści zaprezentowali się z dobrej strony i grając "na świeżo" i na luzie pokazali swoje dobre strony, zaś w wielu meczach także dobrą skuteczność. Najciekawszy okazał się chyba pojedynek z Olimpią Elbląg, ale i tam ostatecznie przeważyli podopieczni Dariusza Rolaka i Jakuba Zapaśnika. Zawodnicy Legii zaprezentowali Akademię godnie, nie odpuszczając od pierwszej do ostatniej minuty, a oprócz tego odnieśli komplet zwycięstw. Można powiedzieć, że było to dobre przetarcie przez "sezonem sparingowym" - w czwartek nasi zawodnicy zmierzą się z OZPN Opole, a 27.01 pojadą do Berlina na sparing z Herthą.

Wyniki meczów Legii 2003:
Legia 18-0 BKS Bielsko
Legia 5-1 Olimpia Elbląg
Legia 8-3 Beskid Andrychów
Legia 9-4 Piast Gliwice
Zagłębie Sosnowiec 0-7 Legia

- Skład Legii: Jakub Kowynia, Hubert Derlatka, Patryk Pierzak, Sebastian Szczytniewski, Arkadiusz Ziarko, Dominik Krajewski, Kacper Skwierczyński, Ignacy Dawid, Marcel Niesłuchowski, Szymon Włodarczyk.
Trener: Dariusz Rolak, II trener: Jakub Zapaśnik

- Klasyfikacja turnieju:
1. Legia Warszawa 15 pkt
2. Zagłębie Sosnowiec 9 pkt
3. Beskid Andrychów 9 pkt
4. Olimpia Elbląg 9 pkt
5. Piast Gliwice 3 pkt
6. BKS Bielsko 0 pkt

- Wyróżnienia indywidualne:
Król strzelców: Szymon Włodarczyk (Legia Warszawa) - 14 goli
Najlepszy gracz: Patryk Pietrzak (Legia Warszawa)
Najlepszy bramkarz: Konrad Balas (Zagłębie Sosnowiec)

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.